Letem colorblockingovým světem

Letem colorblockingovým světem

Červená se zelenou, modrá s oranžovou, žlutá s fialovou a klidně i všechny dohromady. Colorblockingová vlna, která zachvátila nejen svět módy, boří mýty o harmonickém mísení barev! Doposud módnímu světu vládla střídmost v barevných kombinacích. Více než jeden barev


Červená se zelenou, modrá s oranžovou, žlutá s fialovou a klidně i všechny dohromady. Colorblockingová vlna, která zachvátila nejen svět módy, boří mýty o harmonickém mísení barev!

colorblock2

Doposud módnímu světu vládla střídmost v barevných kombinacích. Více než jeden barevný odstín se objevoval většinou jen v jemných pastelech. Převážně v kombinaci peach&mint. Pak přišel colorblocking, který zase dovolil vše a setřel i hranici mezi mísením palety teplých a studených odstínů.

Vyvažte bloky

Colorblocking je trend, který spočívá ve využívání velkých pestrobarevných bloků o stejné intenzitě. Žádná z barev není dominantní a všechny jsou intenzivní, syté a pestré. Při kombinování barevných bloků se vychází především z odstínů základních barev.

colour blocking celebrities

Rozsviťte se

Zapomeňte na uniformitu a unylé barvy! Pustě do svého šatníku svěžest, radost a věčný optimismus. K brčálově zeleným kalhotám klidně oblékněte fialový top a přehoďte přes sebe oranžové smokingové sako. Jednotu outfitu se snažte udržet materiálem nebo střihem.

colorblock1

Colorblockingové faux pas

Stejně jako ve všech sférách módy, i pro colorblocking platí určitá pravidla. Myslete na střihové protipóly. Pokud oblékáte upnuté kalhoty, můžete si dovolit volnější top a naopak. Pakliže sáhnete po dvou volných materiálech, které prakticky nedají vaší siluetě žádný tvar, budete vypadat jako barevný pytel. Obezřetná buďte i při volbě futuristických materiálů. Text: Jana Tobrmanová, Foto: www.savvyspice.com, blog.tiastar.com