Grilování (nejen) pro vegetariány

Grilování (nejen) pro vegetariány

Chystáte grilovací párty s přáteli a lámete si hlavu, co nachystat pro kamarádku, která je vegetariánka? V tomto článku vám nabídneme několik různých potravin, které se dají grilovat samostatně, nebo na doplnění masných jídel. Kell Phelps je kuchař, který se zaměřuje


Chystáte grilovací párty s přáteli a lámete si hlavu, co nachystat pro kamarádku, která je vegetariánka? V tomto článku vám nabídneme několik různých potravin, které se dají grilovat samostatně, nebo na doplnění masných jídel.

Grilovani nejen pro vegetariany - 6

Kell Phelps je kuchař, který se zaměřuje právě na grilování, a to jak tradiční masné, tak i na to nejméně obvyklé. „Jedna z mých nejoblíbenějších pochoutek je určitě grilovaný banán“ řekl s úsměvem v rozhovoru, když se ho reportérka zeptala na netradiční potraviny, které se dají grilovat.

Grilovani nejen pro vegetariany - 2

Podle Phelpse se dá na grilu připravit téměř každé jídlo, které se dá udělat doma v pohodlí vlastní kuchyně. Klíčové je mít pod kontrolou teplotu a intenzitu ohně. Připravujete-li tedy ovoce a zeleninu, není třeba tak vysoká teplota jako u přípravy masa, aby se pokrm nevysušil.

Cuketa a lilekGrilovani nejen pro vegetariany - 4

Zelenina jako je cuketa a lilek je běžnou součástí grilování. Postup je zcela jednoduchý, stačí nakrájet na kolečka, posypat solí, naložit do marinády dle vlastního výběru a potom hurá na gril!

Grilovani nejen pro vegetariany - 3Tofu

Stejným způsobem se dá grilovat i tofu, které se dá v obchodech koupit už i naložené. Nezapomeňte na chutné dipy a omáčky, které doplní každé jídlo.

Sýry

Nebráníte-li se sýrům, grilovaný hermelín je královskou pochoutkou! Stejně dobře chutná i paprika nakládaná mozzarelou nebo balkánským sýrem.

Další ovoce a zelenina

Grilovaný ananas mezi ovocem bezkonkurenčně vede, skvělý je však i grilovaný zeleninový „salát“. Do alobalu naložíte nakrájené plátky rajčátek, cibule a papriky. Po ugrilování pak přidáte grilovací omáčky, pikantní nebo jogurtové. Úspěch zaručen! Vaši (nejen) vegetariánští přátelé pak jistě ocení i grilovanou kukuřici.   Příjemný den vám přeje dokonalazena! Text: Natalie K. Foto: weheartit, pinterest