Zmrzlina 10x jinak

Zmrzlina 10x jinak

Léto už je blízko svému konci, to ale neznamená, že si ještě nemůžeme dopřát chladivou pochutinu v podobě zmrzliny. Podívejme se na devět nejpopulárnějších a nejrozšířenějších druhů a forem zmrzliny! Vodová Vodová zmrzlina slaví největší úspěchy hlavně mezi


Léto už je blízko svému konci, to ale neznamená, že si ještě nemůžeme dopřát chladivou pochutinu v podobě zmrzliny. Podívejme se na devět nejpopulárnějších a nejrozšířenějších druhů a forem zmrzliny!

zmrzlina 145853219

Vodová

Vodová zmrzlina slaví největší úspěchy hlavně mezi dětmi. Jde prakticky o zamraženou ovocnou šťávu. Vodovou zmrzlinu není těžké vyrobit ani doma. Stačit vám bude tenčí kelímek, odměrka nebo formička. Do ní nalijete šťávu a umístíte špejli nebo špachtli na držení a necháte silně zmrazit. Hotovo!

Zmrzlina 9x jinak - 2

V kornoutku

Klasická zmrzlina v kornoutku je nehynoucím favoritem. „Kopeček jahodové, čokoládové a ještě citronové zmrzliny prosím!“ Nenajdete cukrárnu, která by v létě nevytáhla vaničky s různobarevnou dobrotou. Podle prodejců jsou nejoblíbenějšími příchutěmi čokoládová, vanilková, jahodová, lesní plody, citronová a oříšková. Některé lepší cukrárny vyrábí i originální netradiční příchutě, někdy ve spolupráci se známými značkami (Ferrero, Milka a další).

Nanuky

Nanuky nás svádí ke koupi třeba v mrazících boxech obchůdků a supermarketů. Tyto zmrzliny totiž nejsou drahé, mají skvělou chuť, a je spousta druhů, ze kterých se dá vybírat.

Zmrzlina 9x jinak - 6

Točená

Točená zmrzlina. Někdo ji miluje, a někdo naopak nenávidí. Velká porce zmrzliny, která má trochu krémovější a tekutější texturu, se většinou polévá ještě různě ochucenými polevami a posypy.

Dřeně

Máte-li chuť na zmrzlinu, ale držíte dietu nebo prostě všem těm kaloriím neholdujete, sáhněte po ovocné dřeni. Můžete si ji i sama doma vyrobit, stačí rozmixovat umyté a nakrájené ovoce a nechat je zamrazit.

Ruská zmrzlina

Pořádný kus zmrzliny mezi oplatky, známý jako ruská zmrzlina, do tohoto seznamu definitivně patří. Zajímavostí ale je, že v ruských obchodech takovou zmrzlinu najdete zřídka.

Zmrzlina 9x jinak - 3

Tvarohové

Tvarohovo-smetanové ledňáčky s čokoládovou polevou a případně nějakou chutnou ovocnou příchutí vykouzlí úsměv na tváři téměř každému dítěti (i dospělému). Tato zmrzlina taktéž patří k těm méně kalorickým a nezdravým.

Zmrzlinové poháry

Čím oslavit narozeniny, svátek, či jinou důležitou událost? Pozvěte své přátele a známé na zmrzlinový pohár! Ten může vypadat různě, dle vašeho gusta. Jedním z nejoblíbenějších jsou pak horké maliny s vanilkovou zmrzlinou.

Zmrzlina 9x jinak - 1

Palačinky se zmrzlinou

Kdo by neměl rád palačinky? A co teprve, když k nim přidáme čerstvé ovoce, čokoládu a zmrzlinu! Mňam. Takové jídlo je jednoduché na přípravu, ale vaše rodina vás za to bude milovat.

Zmrzlina 9x jinak - 5

A nakonec jedna zajímavost

Největší výběr zmrzlin má jedna londýnská cukrárna/zmrzlinárna, kde se mimo jiné objevují i ty nejšílenější a nejextravagantnější příchutě. Jednou se s nimi dokonce soudila Lady Gaga, to když pojmenovali zmrzlinu z mateřského mléka Baby Gaga. Text: Natalie K., Foto: dreamstime, weheartit