Chybí nám slunce, teplo, dlouhé pohodové dny – není se tedy čemu divit, že naše psychika ani tělo nejsou v naprosté pohodě. Poradíme vám, jak bojovat s podzimní únavou i chutí dopřát si pořádně dlouhý zimní spánek!
1. Vitamíny doplňte příjemnou maskou
Ve vašem j
Chybí nám slunce, teplo, dlouhé pohodové dny – není se tedy čemu divit, že naše psychika ani tělo nejsou v naprosté pohodě. Poradíme vám, jak bojovat s podzimní únavou i chutí dopřát si pořádně dlouhý zimní spánek!
1. Vitamíny doplňte příjemnou maskou
Ve vašem jídelníčku by si i nadále mělo nacházet své pravidelné místo ovoce. Už nyní je ale nezbytné doplnit vitamín C, D a hořčík – ten navíc uvolňuje svalové napětí, jež se v našich tělech s úbytkem sluncem kupí. Tyto vitamíny potřebuje také naše pleť: Jejich dobrým zdrojem jsou například alginátové masky obsahující rašelinu a mořské řasy.
2. Nechte pleť pracovat v noci
Ochrana pleti na podzim a zejména v zimě je stejně důležitá jako za slunného léta. Nyní by měl ovšem systém její péče vypadat opačně. „Naše pleť teď potřebuje pracovat v noci a ve dne odpočívat. Ve dne je nutno ji chránit a zejména promašťovat, v noci přicházejí na řadu nejrůznější výživná séra a regenerační krémy,“ říká Nina Kubešová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.
3. Staňte se jasnou punkerkou
Letošní podzim a zima jsou ve znamení 50. let, rocku a punku. Tedy vyčešte své vlasy do výšin, kolem očí naneste černé linky, rty naličte rudě a vybavte se všemožnými kovovými efekty, mosazí, zlatem – a to jak na očních stínech, tak i v doplňcích!
4. Ruce svěřte parafínu
Parafínový zábal na ruce vám udělá více než dobře. Navíc má bělící efekt, zvláční, prohřeje, regeneruje pokožku a má pozitivní vliv na klouby. Vašim nehtům udělá dobře horká novinka zvaná gelpolish – permanentní lakování přírodních nehtů. Pokud chcete být in, zvolte tmavý odstín laku s kovovými efekty.
5. Místo řas vějíře
Před nadcházející plesovou sezonou se vám mohlo vyplatit prodloužení řas. Nyní se začíná používat revoluční metoda tzv. medikálního adhesiva, původně vyvinutého pro plastickou chirurgii pro lepení ran bez použití stehů. „Dosavadní postup lepení celých trsů řas byl příliš nápadný a umělý. Nyní je připevňování přirozené a zároveň pevné. Tvar očí můžeme navíc lehce domodelovat, popřípadě skrýt drobnější defekty na víčku,“ upozorňuje Nina Kubešová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.
6. Do léta do hola!
Pokud chcete být do příštího léta bez nežádoucích chloupků, je ideální čas začít s trvalou epilací. Ta je už i u nás velmi populární – zejména její absolutně bezbolestná a rychlá verze pomocí lékařského přístroje Spa-SHR, který pracuje s technologií pulsního světla. „Nejčastěji se ženy chtějí trvale zbavit chloupků v oblasti obličeje, horního rtu a brady, třísel, podpaží a nohou. Bojí se bolesti, ale nemají proč: hlavice přístroje umožňuje dodat do folikul chloupků více energie a efektivněji je odstranit, a to zcela bezbolestně, protože má kontaktní chlazení pokožky. Zákrok je neinvazivní a po ošetření není třeba žádná rekonvalescence. Proceduru je dobré absolvovat podle hustoty a síly chloupků čtyřikrát až šestkrát po zhruba šesti týdnech, proto je lepší začít už na podzim či nejpozději v zimě“ upřesňuje Irena Kazdová ze Studia Iris v Benátkách nad Jizerou.
7. Na nohy je dobrý ocet
Zvýšenou péči bychom měli věnovat i svých nohám a hlavně chodidlům. Pedikúra by se rozhodně neměla zanedbávat ani v zimě, kdy máme na sobě celý den boty. Právě kvůli nim nám může často mezi prsty vznikat nepříjemná zapářka. Babská rada proti ní zní:: Vystříkejte preventivně své boty octem!
8. Zalezte do postele bez výčitek
Základem dobrého rozpoložení v tomto období je rozhodně dostatek spánku a odpočinku. Žádné výčitky, na podzim pro sebe nemůžete udělat nic lepšího. Vaše tělo se příjemně zregeneruje a s horkým (třeba zázvorovým) čajem a nějakou dobrou knihou v ruce se zase zbavíte všudypřítomného stresu, který vašemu organismu rovněž nesvědčí.
9. Zdraví je v pohybu
Nejlépe svému tělu prospějete, když se o ně začnete starat včas a péči o něj raději proberete s odborníkem – ideálně fyzioterapeutem. Ten vás nejprve vyslechne, pak vás kompletně vyšetří: provede vstupní kinesiologický rozbor a pak navrhne způsob pohybové terapie, která vám bude vyhovovat. A vyzkoušejte třeba blahodárnou novinku: jógu v solné jeskyni!
10. Studená voda, dobrá nálada
O otužování se mluví pořád. Jak k němu ale přistupovat správně? Rozhodně být co nejvíce v přírodě, spát v ložnicích s čerstvým vzduchem, zbytečně se nenabalovat, chodit do sauny, ale především dopřát si pořádnou ranní sprchu, přičemž se stačí nesprchovat horkou vodou, ale spíše vlažnou a na závěr pustit rychlý proud studené vody. Nebojte se toho, výsledek bude stát zato:
Studená voda totiž (stejně jako sport, sex a čokoláda)
uvolňuje endorfiny do našeho krevního oběhu, které zlepšují náladu.
Článek byl sepsán na základně odborných rad kosmetiček, manikérek, pedikérek a fyzioterapeutů Studia Iris v Benátkách nad Jizerou. Zdroj: www.iris-studio.cz
Komentáře (0)
Zatím nikdo nevložil žádný komentář. Buďte první :)