S únavou bojujte efektivně

S únavou bojujte efektivně

Zimní období a počátek jara představuje pro lidský organismus čas, kdy mu takříkajíc dochází šťáva, nastupuje pocit únavy a ospalosti. Na únavu se dá vyzrát, chce to jen trochu snahy a průběžné pozornosti, kterou věnujete své životosprávě. Nepřecházejte nemoci Zim


Zimní období a počátek jara představuje pro lidský organismus čas, kdy mu takříkajíc dochází šťáva, nastupuje pocit únavy a ospalosti. Na únavu se dá vyzrát, chce to jen trochu snahy a průběžné pozornosti, kterou věnujete své životosprávě.

unava 177799960

Nepřecházejte nemoci

Zima sama osobě představuje zátěžový faktor, toto období je navíc provázeno častějšími virózami, nachlazením, nebo „obyčejnou“ rýmou. Každá takováto choroba lidské tělo oslabuje, vysává z něho energii. Nedoléčené a přechozené nemoci představují nedořešený problém, který se může opakovat, nebo se projevit i po delší době, bohužel i s větší intenzitou. Proto se nenechte ovlivnit okolím, ani pracovním, či rodinným, a udělejte rozhodnutí, že se svých obtíží zbavíte důkladně. Jde o vaše zdraví a vaši životní energii.

unava 80619534

Slunce, které by energii dodalo, často během chladných měsíců nevidíte celé týdny. Zamračené dny však mají ještě jeden nepříznivý efekt, který se netýká fyzické schránky člověka, ale jeho psychiky. Mnoho lidí je totiž poměrně citlivých na vnější prostředí a krátké, tmavé zimní dny na ně nepůsobí vůbec dobře ani po psychické stránce. Nu a když se pak sečte tělesná únava a psychické chmury, máme rázem situaci, která vás může dostat i na dost dlouhou dobu do kolen.

Kde brát energii?

Kam sáhnout pro tolik potřebný pocit vitality? Tipů pro vás máme hned několik. - Snažte se posílit imunitu. Snad nejjednodušším způsobem je úprava jídelníčku. Vitamíny, ovoce, zelenina, lehce stravitelné pokrmy. Není to vlastně žádná věda, jen jde nezřídka o to, překonat zaběhlé stereotypy, určitou pohodlnost a zvyk, který bývá opravdu unava 86536041železnou košilí. - Jde o to, aby imunita vašeho těla měla z čeho čerpat. Nepřepínejte proto síly ani přespříliš vyčerpávajícím sportem. Když se začínáte cítit unaveni, tak to těžko rozběháte. - Je-li je venku studené počasí, teple se oblékejte. Když je vám zima, tělo spaluje rychleji energii, kterou přeměňuje na teplo a vy jste tak rázem unaveni. - Kapitolu samu o sobě představuje kvalitní spánek. Bez ně to zkrátka nejde. Chcete-li se cítit dobře, musíte se pořádně vyspat! - Zajímavou cestu pro příliv energie nejen do těla, ale i do duše může být příjemná masáž. Doteky působí relaxačně, tělo odpočívá, v duši je klid a za hodinku masáže se dokážete pořádně uvolnit. Text: miž