Sladovna – galerie hrou

Sladovna – galerie hrou

Galerie, kde se nikdy nenudí ani děti ani jejich rodiče! Sladovna, která má ve svém názvu dovětek “galerie hrou”, nabízí v Čechách nový koncept umělecké galerie, kde se snoubí estetika s hrou a vzděláváním. Podporuje kreativitu nejen dětí, ale i dospělých. Expozice, kter


Galerie, kde se nikdy nenudí ani děti ani jejich rodiče! Sladovna, která má ve svém názvu dovětek “galerie hrou”, nabízí v Čechách nový koncept umělecké galerie, kde se snoubí estetika s hrou a vzděláváním. Podporuje kreativitu nejen dětí, ale i dospělých. Expozice, které písecká Sladovna nabízí, jsou nejen umělecky zajímavé ale hlavně interaktivní.

LES - babička s vnučkou v lese

Hlavní letošní expozicí je projekt s názvem „LES – PŘÍBĚHY PĚTI STROMŮ“. Výstavní prostory Sladovny se proměnili v imaginární (ale mnohde i skutečný) les. Návštěvníci vstoupí do magického lesa – ocitnou se mezi kořeny, naleznou útočiště uvnitř kmenů nebo se mohou projít ve větvích. Díky úžasným kostýmům se mohou stát jedním z obyvatelů lesa – na výběr je datel, kanec, srna, jezevec a veverka. A při objevování lesních tajemství mohou poslouchat zpívající stromy či zvuky zvířat, objevit studánku, projít se mezi bludnými kořeny, ukrýt se uvnitř kmene staré lípy…

Lípa a letokruhy

Křehká těla papírových objektů vytvořili umělci z New Yorku - Wade Kavanaugh a Stephen B. Nguyen. Tito dva umělci, kteří momentálně žijí v Brooklynu, spolu tvoří již od r. 2005. Nejvíce se proslavili svými obrovskými objekty z krouceného papíru, kterými zaplňují celé místnosti. Každá z jejich expozic je originál, který se přizpůsobuje konstrukci konkrétního prostoru a zaplňuje prostor od země až po strop. Jejich „papírové prostředí“ připomínající lesy, stromy či organické části rostlin přímo obklopuje návštěvníky a vtahuje je svých útrob. Letos poprvé tvořili a vystavují svá díla mimo USA. Jejich druhou výstavou v Evropě bude nizozemský Haag.

LES - kořeny z výšky

Přijďte si se svými dětmi (nebo jen s partnerem či kamarádkou) užít LES!  V písecké galerii Sladovna vás provedeme nejen světem lesníka ale hlavně světem vlastní fantazie. Zažijete příběhy pěti stromů -  lípy, buku, borovice, jedle a smrku. Zážitkově bohatá výstava je, jako u předešlých výstav, doplněna dalšími aktivitami a doprovodnými programy po celou dobu výstavy. Unikátní expozice „LES – PŘÍBĚHY PĚTI STROMŮ“ zaplnila všechna patra písecké Sladovny včetně nádvoří a terasy. Potrvá do 21. září 2014.

Bludný kořen

www.sladovna.cz