Melounová sezóna: Přinášíme chutné tipy na letní osvěžení

Melounová sezóna: Přinášíme chutné tipy na letní osvěžení

Melouny na nás mrkají z regálů supermarketů, ceny za kilo padají dolů a právě teď je ten nejvyšší čas si je vychutnat na 100% při každém soustu. Posbírali jsme tipy, nápady i triky, díky kterým si melouny užijete hned na několik způsobů. Melouny: 


 

Melouny: Nálož pro naše zdraví

Neznáme lepší zeleninu pro horké letní období,  organismus dokonale zavlaží a navíc nás bohatě zásobují fůrou minerálů, vitamínů a látek, které nás chrání proti působením volných radikálů. Melouny báječně působí na stav pokožky, ale podepíší se rovněž na kvalitě vaší hřívy. V případě, že máte problém dodržovat pravidelný pitný režim, neváhejte si meloun dopřávat obzvlášť s chutí. Nemusíte se jich bát ani když držíte dietu. Pozor však na výběr daného druhu, některé mohou obsahovat více kalorií.

 

Namíchejte si koktejl

K melounu přidejte broskve, banány, jablka, zalijte trochou vody a pořádně rozmixujte. Sklenici ozdobte snítkou máty a kolečkem pomeranče. Potěšíte tím nejen děti, ale také sebe, vitamínová bomba vám zvedne náladu.

 

Melounový sorbet

Neváhejte z melounu připravit chutný sorbet. Mražený melounový krém pohladí vaše chuťové pohárky a navíc se skvěle hodí pro zahradní slavnosti a oblíbené grilování.

 

Jak využít meloun

Vypeckovanou dužinu namixujte, přidejte šťávu z limetky, natrhejte meduňku s mátou a nalijte do formiček na zmrzlinu. Vaše rodina tak bude mít zmrzlinu bez éček, rostlinných tuků a dalších přídatných látek. Podle chuti je můžete kombinovat s jakýmkoli ovocem. V případě, že chcete být kreativní namixujte si zvlášť několik druhů ovoce ( banán, kiwi, meloun, broskev) a do tvořítek je vrstvěte bez míchání. Zmrzlina bude hýřit barvami.  

 

 

 

 

foto: pixabay.com
zdroj: Hanka V.