SOS: Jak mít krásné vlasy i na last minute dovolené u moře?

SOS: Jak mít krásné vlasy i na last minute dovolené u moře?

Léto milujeme z mnoha důvodů, hřejivé dny nás naplňují optimismem, vyrážíme k moři,
na starosti zapomínáme v hotelových bazénech a sluníčko dává naší pokožce úžasný karamelový nádech. Jenže to, co se líbí nám, se nemusí zamlouvat naší hřívě.


 

Chlor, mořská sůl a intenzivní slunce, tohle jsou letní záškodníci, jež kradou vlasům lesk, vitalitu a pružnost. Přinášíme opravdu účinné tipy, které napumpují do vašich kadeří ztracenou hydrataci a svěžest.
Mrkněte na naše SOS rady a dejte zplihlým vlasům konečně sbohem.

Klobouk, elegantní uzel a pečující nástřik

Stejně jako naše pokožka, tak i vlasy potřebují ochranu a péči proti slunečním paprskům. Na zákeřné UV záření vyzrajte slušivým slamákem, ten přispěje k letnímu outfitu a vtiskne vám pravý dovolenkový nádech. V případě, že vám klobouky nesluší, zapleťte hřívu do drdolu. Namáhané konečky budou před náporem slunce skryty
a nebudou se dále vysušovat. Kreativní pletenec nakonec přestříkejte sprejem, který jim dodá vláhu, třpyt
a ochranný faktor proti slunci. Pokud holdujete plavání nebo potápění, neváhejte se vybavit voděodolným sprejem. Sáhla jste omylem po klasické verzi, jež se ve vodě rozpouští? Po návratu z moře se nejen poctivě namažte opalovacím krémem, ale také nezapomeňte na pečující nástřik.

   zdroj foto: Tonak.cz

 

Sůl a chlor musí pryč!

Přesně tak, po koupání vklouzněte do sprchy, opláchněte vlasy pečlivě proudem vlažné vody a pak naneste oblíbený šampón. Typická slanost bude tatam, doporučujeme však dvojité mytí. Jedině tak se zbavíte nejen soli a chloru, ale také mastnoty, potu a písku. Pak přichází na řadu hydratace a výživa v podobě kondicionéru, ten navrací struktuře vlasu ztracenou rovnováhu.

Odzvonilo žehličce a fénu

Alespoň pro letní dny se vzdejte fénování a žehlení. Vlasová vlákna jsou už tak dost namáhána, horký vzduch by si s jistotou vybral svoji daň a vám by nezbylo nic jiného, než navštívit kadeřnici s prosbou o rapidní zastřižení konečků.

Jeden noční zábal, prosím

Několikrát do měsíce dopřejte kadeřím luxusní péči. Zatímco vy se budete oddávat snění, vaše vlasy zazáří díky pečující masce. Pokud nechcete utrácet závratné sumy za speciální séra, vyzkoušejte oblíbený zázrak přímo z přírody. Na mysli máme olivový olej, právě ten si pro pěstící účely oblíbily jižanské krásky.

 

Jak o své vlasy pečujete vy, milé čtenářky?

Těšíme se na vaše inspirující rady!