Zlato uzdraví zničené vlasy

Zlato uzdraví zničené vlasy

Co když se vaše vlasy krepatí, jsou křehké, matné a bez lesku a síly? Odpovědí je zahájit intenzivní kúru na obnovení jejich ztracené krásy. Pomůže vám pár osvědčených tipů od profesionální kadeřnice Barbory Greplové z Prostějova.   Kompletní péče Jste zvyklá b


Co když se vaše vlasy krepatí, jsou křehké, matné a bez lesku a síly? Odpovědí je zahájit intenzivní kúru na obnovení jejich ztracené krásy. Pomůže vám pár osvědčených tipů od profesionální kadeřnice Barbory Greplové z Prostějova.

 Golden beauty

Kompletní péče

Jste zvyklá běžně používat pouze šampon? V případě, že jsou vaše vlasy zničené, vybavte se lépe. Jak jim dodat krásu a lesk? „Jsou-li vaše vlasy poničené a suché, doporučuji sáhnout po přípravku s vysokým obsahem keratinu. Je dobré mít na paměti, že stejně jako u pleti vám, bohužel, ani u vlasů pouze jeden přípravek stačit nebude. Na suché a poničené vlasy je jasnou volbou Gold řada vlasové kosmetiky Tahe. Jedná se o šampon, masku, vlasový olej na roztřepené konečky a vlasový elixír Gold Secret s částečkami zlata pro neodolatelný lesk,“ poradila nám profesionální kadeřnice Barbora Greplová.

Hydratace s oleji

Poničeným a vysušeným vlasům svědčí také výrobky s obsahem přírodních olejů, jako je kokosový, lněný nebo třeba arganový olej. Ale držte se dál od šamponů s minerálními oleji a vazelínami, které sice udržují vnější vlhkost, ale nedostanou se dovnitř. Obáváte se, že budou vlasy po použití oleje mastné? „Kvalitní vlasový olej by vám při správné aplikaci rozhodně vlasy zmastit neměl. Obecně se olejíčky doporučují aplikovat spíše jen do roztřepených konečků. Doporučuji použít např. Tahe Keratin Gold - vlasový olej s vysokým obsahem keratinu,“ radí Barbora.

Pozor na teplo

Teplo je dosud nejlepší způsob, jak docílit elegantního, hladkého vzhledu. Ale co když potřebujete chránit vaše vlasy před poškozením způsobeným právě použitím fénu, kulmy nebo žehličky? Chcete-li mít hladký vyžehlený účes bez poškození vlasů, dejte na radu naší specialistky: „V první řadě bych Vám doporučila zakoupit si u Vašeho kadeřníka profesionální žehličku. Taková žehlička je sice dražší, ale má regulaci teploty, takže vlasy nepřepaluje. Některé žehličky, jako například Tahe Millenium 2,0, si dokáží tuto teplotu dokonce regulovat sami. Před žehlením si nezapomeňte vlasy důkladně rozčesat a nanést dostatečné množství přípravku na jejich ochranu. Já na klientky opět používám Tahe Keratin Gold, který vlasy ochrání a zároveň se během žehlení keratin do vlasů pevně zafixuje a vydrží v nich i několik umytí,“ doporučuje kadeřnice.

Keratin

O jeho účincích jistě slyšela každá z vás, ale co to ten keratin vlastně je? „Keratin je bílkovina, která je stavební složkou vlasů. Vlivem chemických vlivů, působením tepla a také věkem tato látka ve vlasech ubývá. Vlas se tak stává slabším, dehydratovaným a snadněji se láme. Proto je potřeba tuto látku do vlasů dodávat pomocí vhodných přípravků. Je však důležité, aby keratin obsažený v produktech byl s vlasem dobře slučitelný. Takové jsou vlasové produkty, které mají patentovanou technologii Trionic keratin. Trionic keratin je maximálně slučitelný s vlasem! „Trionic keratin je obsažen prakticky ve všech vlasových přípravcích Tahe, proto jsem si ji také oblíbila“ uzavírá Bára Greplová z kadeřnictví Crazy Style v Prostějově.