Nalinkujte si zářivý pohled

Přinášíme vám tipy, jak takové oči proměnit v krásné a jasné snadno a rychle. Krok první : zbavte se otoků Nemusíte utrácet za drahé krémy, které mohou, ale také nemusí pomáhat. Zkuste raději ověřený lidový trik, jako třeba heřmánkový čaj. Přiložte vychlazené sáč


Přinášíme vám tipy, jak takové oči proměnit v krásné a jasné snadno a rychle.

Krok první : zbavte se otoků

Nemusíte utrácet za drahé krémy, které mohou, ale také nemusí pomáhat. Zkuste raději ověřený lidový trik, jako třeba heřmánkový čaj. Přiložte vychlazené sáčky na pár minut na oči a mezitím si trochu odpočiňte. Tajemstvím modelek, které často celé noci cestují a jsou vystavovány stresovým situacím, je mléko. Namočte čtyři vatové tamponky do mléka  a nechte je v ledničce na pár minut nasáknout. Poté si dva tamponky přiložte na oči a po třech minutách je vyměňte za zbylé dva. Tím si zajistíte větší efektivitu (zahřáté mléko funguje pomaleji). Mléko navíc vyživuje pokožku kolem očí. Pokud chcete zabít dvě mouchy jednou ranou, můžete si zároveň dopřát osvěžující pleťovou masku. 

Nalinkujte si zářivý pohled

Čtěte také: Ranní triky pro váš zářivý půvab

Krok druhý : zbavte se kruhů pod očimaNalinkujte si zářivý pohled

Kruhy pod očima mohou být samozřejmě chronické, což znamená, že máte tmavší krev nebo průsvitnější kůži v okolí očí, ale nejčastěji jsou způsobeny nedostatkem spánku. V takovém případě vám může pomoci citronová šťáva. Opatrně ji naneste pod oči nebo použijte metodu s vatovými tamponky rozstříhnutými na půlkruhy. Pokud je ale okolí očí stále tmavé a působí unaveně, investujte do kvalitního korektoru. Některé jsou zaměřené speciálně na kruhy pod očima, obecně se doporučuje růžovější a světleší barva korektoru. Abyste našla přesně to, co potřebujete, poraďte se se svou kosmetičkou nebo s odbornicemi v obchodech (Sephora, MAC, Marriounaud, Douglas, Yves Rocher…).

Čtěte také: 10 pravidel proti stárnutí pleti

Krok třetí : zbavte se zarudnutí

Máte-li popraskané žilky v očích, zbavte se zarudnutí jednoduše pomocí kapek do očí, jako je Visine. Na tento problém používejte výhradně přípravky z lékárny a pokud máte zarudnuté oči častěji, promluvte si pro jistotu se svým lékařem. 

Čtěte také: Zaostřeno na svůdný pohled

Nalinkujte si zářivý pohledKrok čtvrtý : zvětšete opticky své oči

Své oči opticky zvětšíte pomocí make-upu, především pak očních linek. Ať už preferujete linky gelové, v tužce nebo v tekutém provedení, naneste je lehce pod řasy na spodním víčku, pokuste se o co nejtenčí linku, která se může trochu rozšiřovat na vnějším okraji.  Naneste je také na vrchní víčko těsně nad řasy v střední tloušťce. Bílou tužku využijeme k nanesení barvy „dovnitř nad řasy“ u spodního víčka. To zvětší opticky vaše bělmo a vytvoří odpočatější vzhled. Tento krok ale raději vynechejte, pokud vám způsobuje slzení nebo je vám nepříjemný.

Máte nějaký zaručený trik na unavené oči? Podělte se o něj s námi a ostatními čtenářkami v diskuzi!

Text a foto: Natalie K.