Do plavek bez ďolíčků

Do plavek bez ďolíčků

Celulitida vzniká v důsledku hromadění tukové tkáně. Působením ženských pohlavních hormonů se poté tukové buňky zmnožují a vytvářejí polštářky, které se projevují jako pomerančová kůže. Na jejím vzniku se podepisuje také stárnutí podkožního vaziva. Cesta k nápravě je přitom příjemná a rychlá a jednoduchá.


Rozmasírujte ji!

K eliminaci celulitidy jsou určené speciální masážní programy. Cílí na rozbourání tukových zásob v ženských problematických partiích v oblasti na bříška, hýždí, stehen anebo boků. Technika těchto masáží je prováděna tak, aby byla narušena struktura „tukového polštářku“ a tuk a škodliviny byly pak lymfatickým obvodem přirozeně vyloučeny z těla.  Výsledkem je pak nejen úbytek centimetrů, ale také krásně vyhlazená pokožka. Takové masáže jsou v nabídce řady kosmetických studií a velmi často jsou doplněny termálními zábaly. Působení tepla totiž zvyšuje účinek celého ošetření.

V nabídce studia La Belle jsou hned dva druhy zeštíhlujících a anticellulitidních masáží. Vyzkoušet zde můžete dvouhodinové ošetření, které se skládá z šedesátiminutové masáže problematických partií a zeštíhlujícího termálního zábalu (2490 Kč) nebo Čokoládový zábal (1990 Kč), který využívá antioxidačních účinků čokolády
a zabraňování vstupu volných radikálů do organismu, čímž se podporuje vyplavování škodlivých látek, destrukce tukových zásob, zvyšuje pružnost a hebkost a zpomaluje stárnutí pokožky.

 

Sprchujte se a mažte se!

Pokožku můžete neustále zpevňovat i doma. Velmi osvědčenou metodou je střídavá sprcha. Problematické partie nejprve zahřejte pod proudem teplé vody. Prokrvíte je a zároveň otevřete lymfatické kanály. Pro zvýšení účinku můžete pokožku promasírovat houbou. Poté se osprchujte vlažnou vodou. Tím dosáhnete uzavření pórů a smrštění pokožky. Po každé sprše nezapomeňte použít krém s anticelulitidním účinkem, který vmasírujte krouživými pohyby do pokožky. Vyzkoušet můžete například Body Extreme od italské kosmetické značky LBF s okamžitým účinkem. Velmi dobře se roztírá a snadno proniká do struktury pokožky. Po aplikaci zůstává pokožka hydratovaná, hladká na dotek a dokonale vypnutá. Zakoupíte jej exklusivně v salonu La Belle za 2790 Kč.

 

Dodržujte pitný režim!

Díky tomu napomůžete pokožce nabrat na elasticitě, podpoříte odbourávání pomerančové kůže
a vyplavování nečistot z těla. Pozor si dávejte také na to, co pijete. Některé tekutiny mohou celulitidu ještě podpořit. Řadí se mezi ně slazené nápoje, sycené nápoje, káva, černý čaj nebo alkohol. Prospěšné jsou naopak ovocné a zeleninové freshe, nesycená minerální voda nebo bylinné čaje. Váš denní přísun by se měl pohybovat okolo dvou a půl až tří litrů za den.

 

 

 

Text: Jana Tobrmanová
Foto: pixabay.com