Pečené kaštany, punč aneb předvánoční Vídeň

Kam a kdy? Rozhodnete-li se vyrazit do Vídně před Vánoci,  nejlepším obdobím k návštěvě je konec listopadu či začátek prosince. Touto dobou jsou již nejedny trhy v plném proudu, ty bezpochyby nejznámější a nejvyhledávanější najdete přímo před vídeňskou radnicí. Pokud


Kam a kdy?

Rozhodnete-li se vyrazit do Vídně před Vánoci,  nejlepším obdobím k návštěvě je konec listopadu či začátek prosince. Touto dobou jsou již nejedny trhy v plném proudu, ty bezpochyby nejznámější a nejvyhledávanější najdete přímo před vídeňskou radnicí. Pokud by vám tyto trhy nestačily nebo byste rádi okusili jiné, nezoufejte, během příjemné procházky můžete narazit na trhy další, neméně malebné, například v zahradách zámků Belvedere a Schönbrunn či před kostelem Karlskirche.

Čtěte také: Jak se vyhnout kaprovi, Mrazíkovi a kocovině?

Pečené kaštany, punč aneb předvánoční Vídeň

Je na co se těšit!

Rakušané svoje trhy milují a rozhodně na jejich pořádání  nešetří. To ostatně sami poznáte okamžitě během prvních pár vteřin – velkolepá výzdoba, vánoční stromky, rozmanitě světélkující ulice... Srdce každého milovníka Vánoc zaplesá. Vídeňské trhy dokážou potěšit i labužníky – ulicemi linoucí se vůně klobásek či pečených kaštanů, na zahřátí těla nabízený punč, na kterém si můžete pochutnat v porcelánovém hrníčku a další laskominy jsou bezesporu rovněž velmi dobrými důvody k předvánoční návštěvě nazdobené rakouské metropole.

Pečené kaštany, punč aneb předvánoční Vídeň

Čtěte také: Předvánoční stres ani omylem!

Text: sn