Recenze: The Lincoln Lawyer/ Obhájce

Práce je to ale za pár tisíc, a tak když se objeví příležitost ujmout se případu bohatého obchodníka s nemovitostmi, který je obviněn ze znásilnění a brutálního ublížení na těle jedné prostitutky, chopí se případu a bez sebemenšího zaváhání si řekne o nehoráznou č


Práce je to ale za pár tisíc, a tak když se objeví příležitost ujmout se případu bohatého obchodníka s nemovitostmi, který je obviněn ze znásilnění a brutálního ublížení na těle jedné prostitutky, chopí se případu a bez sebemenšího zaváhání si řekne o nehoráznou částku za svoje služby.

Mrkněte na: Recenze: Crazy, Stupid, Love/Bláznivá, zatracená láska, komedie USA 2011

Recenze: The Lincoln Lawyer/ Obhájce

Honba za penězi se ne vždy vyplácí

Postupem času ale odhaluje, že případ nebude tak jednoduchý, jak se na začátku zdál. Něco tady totiž pořádně smrdí. Louis Roulet není tím, kým se zdá a tak Mickovi nezbývá nic jiného, než bránit sebe, své přátele a rodinu před chladnokrevným a práva znalým protivníkem a čelit jednomu nedořešenému případu z minulosti.

Recenze: The Lincoln Lawyer/ Obhájce

Ve světě již od července na Blu-ray a DVD - u nás teprve od srpna v kinech

Matthew McConaughey se po delší době vrátil k roli, která mu sedí (již jednou si zahrál právníka ve filmu Čas zabíjet, USA 1996) a Micka Hallera ztvárnil s lehkostí a propůjčil mu svoje charisma. Jeho postava vyčůraného obhájce, který se mezi právnickými paragrafy pohybuje s elegancí a kluzkostí úhoře, vyvolává sympatie i přesto, že je v podstatě záporná. Celý film svižně odsýpá, a když opomenu zbytečnou dějovou linku týkající se jeho zkaženého manželství a klasické americké morální polepšení hlavní postavy, je Obhájce inteligentní soudní drama s příjemnou hudbou, i když ničím až tak originální. Hodně se přirovnává k Vyvolávači deště, ale zdaleka nedosahuje jeho kvalit. To ale neznamená, že si film neužijete. Skoro od začátku víte, kdo je nepřítel. Ale skoro do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, jak se Mick dokáže zachránit a z té šlamastyky, do které se prakticky dostal vlastní vinou, vykroutit. Film v tomto směru dost mlží a udržuje vás tak v napětí, což je rozhodně plus.

Takže pokud máte rádi soudní dramata, rozhodně Obhájce doporučuji.

Dávám 7*/10

Další recenze k filmům zde

Text a foto: D.D.