Umíte se uvolnit?

Abyste se naučili skutečně odpočívat a dokázali se uvolnit, je nezbytné dodržovat následující body:   1. Nenoste si práci domů 2. Po návratu z práce se převlékněte do něčeho, co je vám pohodlné 3. Mobily, hodinky laptop i pager nechávejte doma raději ve vedlejší místnosti


Umíte se uvolnit?Abyste se naučili skutečně odpočívat a dokázali se uvolnit, je nezbytné dodržovat následující body:

 

1. Nenoste si práci domů

2. Po návratu z práce se převlékněte do něčeho, co je vám pohodlné

3. Mobily, hodinky laptop i pager nechávejte doma raději ve vedlejší místnosti

4. Nezapomínejte během dne pít a jakmile pocítíte hlad, najezte se (v klidu)

5. Nastavte si bonusy a odměny… (zákusky a kafíčko, horká koupel, návštěva sousedky, romantický večer, dobrý film, dobrá večeře, nová pohádka pro děti, pletení, vyšívání, pleťová maska, cvičení, hudba, tanec…)

 

Rychlé a jednoduché tipy jak se uvolnit a naučit se odpočívatUmíte se uvolnit?

Třeste se

Napětí a stres ze sebe můžete jednoduše setřást – konkrétně třesením… Zaskákejte si, protřepejte ruce i nohy a kružte pomalu hlavou.

Sprchujte se

Nechte padat kapky vody na vaši hlavu a pak na ramena. Ruce nechte volně splývat podél těla. Pak nasměrujte proud vody i na záda a nohy. Během sprchování si pořádně protáhněte všechny svaly.

Nasávejte pachy

Příjemné vůně a esence přinášejí velkou úlevu - jak tělesnou, tak duševní. Nabízí se vonné svíčky, vykuřovací tyčinky, interiérové vůně, vonné soli do koupele, aromaterapeutické esence apod. Jako první pomoc při špatné náladě se také osvědčuje i vdechování pomerančové nebo levandulové vůně z aromalampy.

 Podívejte se i na: Královská relaxace v kamenné koupeli vás zbaví stresu a únavy

Zkuste akupresuru

Namočte špičky prstů do ledové vody. Pak prostředníčky přitlačte na pět vteřin nejprve na vnější koutky očí a pak postupně na kořen nosu a obočí.

Dopřejte si “Céčko”

Vitamín C pomáhá při hubnutí, zásobuje tělo antioxidanty a minerály a posiluje imunitu.  Třeba díky “fresh” chuti ovocných džusů, které si sami vylisujete (a nezapomeňte přidat i drť z vymačkaného ovoce) začně vaše tělo pomalu ale jistě “dobíjet baterky” a vy po pár skleničkách pocítíte nový příliv energie.

 Text: Ela Procházková