Hubnutí: Díl první: Kavitace

Linda s váhou nikdy neměla žádné velké problémy, ale protože je, jako jakákoli jiná žena, se svou postavou věčně nespokojená, rozhodla se zacílit na stehna a zadeček. "Po porodu syna Davida se mi celkově změnilo ukládání tuků. Dříve jsem přibírala rovnoměrně. Nyní se u


Linda s váhou nikdy neměla žádné velké problémy, ale protože je, jako jakákoli jiná žena, se svou postavou věčně nespokojená, rozhodla se zacílit na stehna a zadeček. "Po porodu syna Davida se mi celkově změnilo ukládání tuků. Dříve jsem přibírala rovnoměrně. Nyní se už kila promítají pouze do oblasti stehen a hýždí," říká.

Přestože Linda pravidelně cvičí a dbá na správnou životosprávu, nedaří je jí v těchto partiích shodit. „Už jsem vyzkoušela různé hubnoucí zábaly. Žádný z nich však neměl dlouhotrvající výsledky. Dříve nebo později se objevil jojo efekt,“ dodává. „O bezbolestné liposukci jsem slyšela z úst svých kamarádek. Výsledky jsou prý při dodržování pitného režimu a úpravě jídelníčku trvalé. Proto jsem se rozhodla kavitaci ve studiu Slim&go podstoupit.“

Čtěte také: Hubnutí se skořicí

Bezbolestná liposukce a její průběh

Linda nejprve vyplnila dotazník, kde zapsala zdravotní stav, choroby v rodině a podobně. Vyplňuje jej každá nová zákaznice, aby nedošlo ke zdravotním komplikacím. Kavitace totiž není vhodná pro každého. Poté podstoupila měření na speciálním přístroji, který vyhodnotil BMI, celkový tuk v těle, celkovou hmotnost, hmotnost svalové hmoty, celkový objem vody v těle a hodnoty proteinů a minerálů. Všechna data měla v normě. S paní masérkou se proto rozhodly pro jednu kavitaci, která se zacílí na problémové patrie v kombinaci s cvičebním plánem, aby dohnala téměř 4 kilogramovou podváhu svalové hmoty.

Následovalo měření obvodu stehen a zadečku a zakreslení míst, na které bude hubice kavitačního přístroje působit. „Kavitace trvala asi hodinu. Necítila jsem žádnou bolest, jen příjemné prohřátí. Celkově musím uznat, že jsem si dobře odpočinula, což umocnilo i příjemné prostředí studia, relaxační hudba i velmi příjemný personál.“

 

Čtěte také: Kdo spí málo, tloustne, kdo spí dobře, hubne

 

Po kavitaci paní masérka Lindě aplikovala zeštíhlující gel, tělo zabalila do fólie, která udržuje teplo a nasadila speciální kalhoty na dobu 20 minut, které měly umocnit účinky kavitace a zároveň vyhladit pokožku.

Po procedurách přišlo měření. Linda zaznamenala okamžité výsledky. Po kavitaci se mohla těšit z úbytku 2 cm přes zadeček a 1,5 cm přes stehna. „Efekt byl vidět při prvním pohledu do zrcadla. Krom toho, že jsem měla o poznání štíhlejší stehna, byla i pokožka bez známek celulitidy,“ říká Linda.

Paní masérka Lindě doporučila zvýšený pitný režim po dobu následujícího týdne, zakázala alkohol, tučná a mastná jídla a doporučila konzumaci zeleniny a ovoce. „Měřila jsem se každý den a třetí den po liposukci jsem zaznamenala další úbytek přes stehna 0,5 cm. I pokožka zůstala nadále vyhlazená.“

O kavitaci

Principem kavitace je rozbití membrány tukových buněk ultrazvukem. Obsah tokových buněk se uvolní, dostane se do mezibuněčného prostoru a následně je přirozeně odplaven lymfatickými a močovými cestami z těla ven. Neinvazivní liposukce je tedy založena na působení nízkofrekvenčního ultrazvuku spojeného s vakuem, který několikanásobně zvyšuje účinek samotné kavitace. Vakuum jemně nasaje kůži, stiskne ji pevně na aplikátor a tím zvyšuje účinnost. Působením cílených ultrazvukových vln dochází k rozkladu tukové tkáně. Po její eliminaci je tuk ve formě triglyceridu odplaven do intersticiální tekutiny mezi buňkami, kde je enzymaticky metabolizován do glycerolu a volných tukových kyselin. Vodou rozpustný glycerol je použit jako zdroj energie, zatímco nerozpustné volné tukové kyseliny jsou přeneseny do jater, ve kterých jsou zpracovány. Tuk je tak odváděn z těla ven.

Na co si dát pozor?

Kavitaci by rozhodně neměly podstupovaz ženy mladší 18 let či naopak starší 75 let. Stejně tak není bezbolestná liposukce vhodná pro ženy těhotné. Důležitá je konzultace s lékařem v případech, pokud zákaznice trpí srdečními poruchami, neurotickými poruchami, problémy s křečovými žilami, vysokým cholesterolem, výžnými jaterními a ledvinovými onemocněními, cévními poruchami či záněty v místě aplikace.

Nejste si jistá, zda je kavitace pro vás vhodná?

Domluvte si odbornou konzultaci s lékařem Ali Amirim přímo ve Slim&go, který posoudí váš zdravotní stav a popřípadě doporučí jinou proceduru, která pro vás bude vhodnější.

O Slim&go

Vysoce moderní studio má 4 pobočky v Praze (Londýnská 57), Brně (Hybešova 61), Českých Budějovicích (Na Mlýnské stoce 9a) a Plzni (Poděbradova 1). Těšit se zde můžete na příjemnou atmosféru, vysoce kvalifikovaný personál i soukromí při jednotlivých procedurách. Krom kavitace zde můžete podstoupit radiofrekvenci, lifting, trvalou epilaci, prodlužování řas, lymfodrenáž, těhotenský zábal, detoxikační zábal, kryolipolízu, lipodestrukci a mnoho dalšího.

www.slim&go.cz, www.slimgo.cz

Text: Jana Tobrmanová