Úpletová móda sluší každé ženě

Úplet je materiál, u kterého velice záleží na kvalitě zpracování. Na první pohled to nemusí být znát, ale jakmile dojde na první praní, začne se levný úplet vytahovat, sukně je cípatá, halenka pokroucená – a už to nikdy nenapravíte. Takže pokud chcete do svého šatníku n


Úplet je materiál, u kterého velice záleží na kvalitě zpracování. Na první pohled to nemusí být znát, ale jakmile dojde na první praní, začne se levný úplet vytahovat, sukně je cípatá, halenka pokroucená – a už to nikdy nenapravíte. Takže pokud chcete do svého šatníku něco úpletového, co vám bude dobře sloužit delší dobu, rozhodně se vydejte cestou značkových firem nebo malosériové butikové módy.

Jaro a léto v radostných barvách

Módní návrhářka Jaroslava Procházková se zpracování úpletů věnuje dlouhou dobu, je to zkrátka její oblíbený materiál. V loňském roce se rozhodla své modely zpřístupnit většímu počtu zákaznic a otevřela si v pražské Lucerně obchůdek Jaroslava, kde prodává svou úpletovou módu. Dvakrát ročně představuje novou kolekci a právě z této její nabídky můžete snadno vysledovat, jak proměnlivé může úpletové oblečení být. Letošní jaro se rozhodla oslavit v pestrých a radostných barvách – růžové, červené, oranžové a fialové. Designovým prvkem na její nové kolekci pak je nejen netradiční kombinace těchto barev, třeba červené a fialové, ale také rozverná kolečka, která zdobí buď šaty v celé ploše, nebo jen lem sukně či haleny.

Do práce i na večírek

Na rozdíl od podzimních a zimních modelů, které byly ušité z úpletu tkaného z hřejivé měkké směsi jehněčí vlny a polyamidu, jarní a letní kolekce je z vizkózového hedvábí. „Je příjemné na nošení, hebké, chladivé a těžké - tudíž neobepínající,“ vysvětluje módní návrhářka, proč použila tento materiál. „Kombinací jednotlivých prvků (sukně, svetry, tílka, plédy, šaty a šály) se dá vytvořit šatník, který v pohodě pokryje požadavky na celou jarní a letní sezónu. Z mých úpletů se obléknou ženy elegantní a budou vypadat elegantně. Pokud přidáme jeansy, trika a vzorované pláště, vznikne model nositelný celodenně. S navěšením výrazných šperků a výměnou tenisek za lodičky se „všední“ oblečení rázem promění v dráždivě svůdný outfit, ve kterém můžete vyrazit třeba na večírek. Prolnutím těchto dvou zdánlivě protipólných poloh lze vytvořit výrazný styl, který osloví ženy různých věkových kategorií, bez omezení postavení, přesvědčení, barvy pleti či vlasů - zkrátka proto, že je oblékání této pestré módy to bude bavit.“

Na postavě nezáleží, na dobrém střihu ano

Dodejme, že úpletů se rozhodně nemusí bát ani ženy, které sem tam mají nějaký ten faldík navíc. Právě splývavost a volnost viskózových úpletů zaručuje, že to, co má být skryto, bude skryto, a naopak vyniknou přednosti vaší postavy. Mladistvě budete vypadat v rozhalených bolerkách, která vlastně kryjí jen paže a záda, v tílkách volných i pružně pasujících k tělu i v pouzdrových šatech s ramínky. Kostýmky s volnými halenami a sukněmi různého střihu pak zaručují dokonalou eleganci pro každou příležitost.

Text: Gabriela Koulová

Foto: jaroslava