Novou lékárničku si pořiďte do konce roku

Začněte se o výbavu svého auta starat včas, nenechávejte nákup lékárničky na poslední chvíli. A ani se snad neshánějte jednotlivé povinné součásti samostatně. Novou lékárničku pořídíte už za cenu kolem 200 Kč - a máte jistotu, že obsahuje všechno tak, jak má být. Hlav


Začněte se o výbavu svého auta starat včas, nenechávejte nákup lékárničky na poslední chvíli. A ani se snad neshánějte jednotlivé povinné součásti samostatně. Novou lékárničku pořídíte už za cenu kolem 200 Kč - a máte jistotu, že obsahuje všechno tak, jak má být. Hlavně v ní nejsou prošlé komponenty a nic nechybí. Obsahuje i kartičku s poučením pro motoristy v případě dopravní nehody a s informacemi o rychlé první pomoci zraněným.

Co nesmí v lékárničce chybět?
Nová vyhláška vstoupí v platnost 1. 1. 2011 a nařizuje jasná pravidla: v lékárničce musí být navíc (oproti původní) izotermická fólie, která chrání zraněného člověka před chladem nebo naopak přehřátím a resuscitační maska s výdechovou chlopní. Nůžky nesmí mít ostré špičky, veškeré vybavení musí splňovat zdravotnické normy a mít v pořádku datum expirace.

Co už nepotřebujete?
Naopak některé součásti výbavy už můžete zahodit. Nebudete potřebovat například resuscitační roušku, sterilní obvazy a zavírací špendlík, kvůli kterému nejeden motorista platil v minulosti pokutu.

Povinná výbava autolékárničky: 3x obvaz hotový s 1 polštářkem, 3x obvaz hotový se 2 polštářky, 2x trojcípý šátek z netkané textilie, 1x škrticí pryžové obinadlo, 1x ... Izotermická fólie (200 x 150 cm), 3x náplast na cívce (2,5 cm x 5 cm), 6x náplast dělená (8 x 4 cm), 1x resuscitační maska s výdechovou chlopní, 1x plastová rouška (20 x 20 cm), 1x nůžky s oblými rohy (min. délka 14 cm), 1x latexové rukavice, 1x leták o postupu 1. pomoci.

(pic)
Foto: www.pixmac.cz