Šperky se musí umět nosit

Prostě se musíme správně vyladit, abychom se nestaly objektem pro „módní policii". Velké a mohutné šperky se nesnažte přizpůsobovat předem vybranému oblečení, ale právě naopak! Oblečení se musí šperkům podřídit. Jen tak nebude jedno přebíjet druhé. NepřehánějteP


Prostě se musíme správně vyladit, abychom se nestaly objektem pro „módní policii". Velké a mohutné šperky se nesnažte přizpůsobovat předem vybranému oblečení, ale právě naopak! Oblečení se musí šperkům podřídit. Jen tak nebude jedno přebíjet druhé.

Nepřehánějte
Pokud máte na krku výrazný šperk, volte spíš jednoduché, hladké a málo barevné kousky oblečení. Ideální jsou například roláky nebo halenky. Nikdy se masivní šperky nesnažte vzájemně kombinovat. Pokud například zvolíte výrazný, celý dekolt pokrývající náhrdelník, ostatní doplňky by měly být spíš nenápadné a jednoduché. Na druhou stranu, k mohutným visacím náušnicím už si odpusťte náhrdelník. Maximálně jen barevně i materiálově sladěný náramek.
Pozor na nápadné náušnice, ty nesluší každému typu obličeje. Pokud vám nesvědčí, zapomeňte na ně, i když jsou právě teď velkým hitem.

Čtvercový obličej
Pro tento typ obličeje jsou nejvhodnější náušnice, které výrazné kontury tváře zjemní. Mezi takové patří kulaté či lehce hranaté. Nosit můžete i jednoduché cvočky, pecky nebo slzy. Visací náušnice zase obličej opticky prodlouží. Nedoporučujeme nosit veškeré čtvercové, obdélníkové či mnohoúhelníkové náušnice.

Oválný obličej
Oválné tváři sluší modely s oblými tvary. Sem můžeme zařadit cvočky, slzy, ovály nebo spirálky. Vhodné jsou i malé náušnice z perel, zirkonu, briliantů či jiných drahých kamenů. Pokud ráda nosíte visací náušnice, vyhýbejte se takovým, které přesahují hranu obličeje. V takovém případě vám obličej opticky ještě více prodlouží.

Trojúhelníkový obličej
Vaší tváři budou lichotit kruhové tvary, kapky, pyramidy či ovály. Menší tvary náušnic sluší více dámám s kratšími vlasy. U tohoto tvaru obličeje doporučujeme se vyhýbat fádním, nevýrazným a příliš malým náušnicím.

Kulatý obličej
Ženy s kulatým tvarem obličeje by měly vybírat takové náušnice, které opticky obličej prodlouží. Mezi takové patří veškeré visací náušnice. Nosit můžete i mezi čtverci, trojúhelníky nebo obdélníky. Rozhodně se vyhýbejte mohutným tvarům a velkým kruhům! Ani malé náušnice nejsou nejvhodnější volbou.

(es)
Foto: www.pixmac.cz