Sex jako trénink na porod

Před několika lety bylo nemyslitelné spojovat energie porodu se sexem. Dnes se snažíme najít souvislosti a obě tyto – tolik intimní – činnosti citlivě odtajnit. Hodně orgasmů zaručí snadný porod? Při orgasmu se rytmicky stahuje děloha, což je v podstatě stejný pohyb, al


Před několika lety bylo nemyslitelné spojovat energie porodu se sexem. Dnes se snažíme najít souvislosti a obě tyto – tolik intimní – činnosti citlivě odtajnit.

Sex jako trénink na porod

Hodně orgasmů zaručí snadný porod?

Při orgasmu se rytmicky stahuje děloha, což je v podstatě stejný pohyb, ale v mnohem nižší intenzitě, jako porodní stahy. Ty nesrovnatelně výraznější stahy, které pak dítě vypuzují ven na svět, budou při porodu jaksi efektivnější, protože děloha je už trénovaná.

Orgasmus je bez rizika?

V těhotenství je sex spojený s orgasmem zcela bez rizika: Nedoporučuje se jen v případě hrozícího předčasného porodu nebo potratu či v rané fázi těhotenství. Máte-li obavy, poraďte se s lékařem. Pokud pro vás není ze zdravotních důvodů orgasmus žádoucí, jistě vás na to včas upozorní.

Miminko přijde na svět ve stejné poloze…

…jakou máte nejraději při sexu! Takže na chvíli zapomeňte na alternativní způsoby porodů, lékařsky vedené porody, nohy nahoře, nohy dole, zadečky v porodních stoličkách. Jakou že polohu máte nejraději v intimních chvílích se svým partnerem? Je celkem pravděpodobné, že právě to je ta pravá poloha, ve které by vaše tělo (pokud by mu to bylo umožněno) zaujalo instinktivně v závěrečné fázi porodu.

Takže nohy nahoru?

Ale ano… proč ne? Nemusíte se držet provazů, nemusíte klečet na kolenou, můžete klidně a ráda rodit i v poloze vleže na zádech s podepřenýma nohama. Každá jsme jiná a každá má tu nejpohodlnější pozici, kdy jsou pánevní kosti ideálně rozložené, úplně jinou. Co vyhovuje jedné, nemusí vyhovovat druhé. Proto zkuste zapátrat v paměti, která poloha by mohla vašemu děťátku vyhovovat… (text.cz) Foto: www.pixmac.cz