S moderními pomocníky zvládnete domácí úklid s úsměvem

Velký úklid nemusí zabrat půl dne a fyzicky vás vyřídit. Za pomoci tří zásad a díky šikovným pomocníkům si můžete práci usnadnit a urychlit. „Zase je tady binec, musím vygruntovat,“ zalomíte možná čas od času rukama a chytne vás uklízecí ďas. Když použijete naše


Velký úklid nemusí zabrat půl dne a fyzicky vás vyřídit. Za pomoci tří zásad a díky šikovným pomocníkům si můžete práci usnadnit a urychlit.

S moderními pomocníky zvládnete domácí úklid s úsměvem

„Zase je tady binec, musím vygruntovat,“ zalomíte možná čas od času rukama a chytne vás uklízecí ďas. Když použijete naše rady, bude očista vaší domácnosti úplná hračka.

Pro urychlení a usnadnění úklidu doporučujeme tři zásady:

1. Zapomeňte na gumové rukavice, kbelíky špinavé vody a obyčejné hadry. Nahradíte je výkonnějšími prostředky, které šetří námahu i čas. 2. Vždycky postupujte odshora dolů. Tedy od horních nábytkových pater k podlaze, kterou si nechte až nakonec. 3. Vytvořte systém, který budete dodržovat při každém úklidu a od něhož se bude odvíjet i výběr specializovaných pomocníků.

Tekuté rukavice

Neviditelnou ochranu rukou koupíte už v každé drogerii. Nanesete emulzi na ruce, mezi prsty i přes nehty, nechte necelou minutu zaschnout – a jako byste měla rukavice. Nelepkavá antibakteriální vrstva zachytí jakoukoli špínu, od mastnoty až po dehet. Na konci práce si opláchnete ruce vlažnou vodou a budete je mít zase čisté.

Mikrovlákno i na podlahu

Pořiďte si sadu utěrek z mikrovlákna, které mají tu výhodu, že nerozmazávají špínu a nenechávají za sebou šmouhy. Jeden druh je na okna, druhý na dřevo, třetí na koupelnové baterie atd. Nezaměňujte jeden druh za druhý, jsou způsobem tkaní a napuštěním vhodné opravdu jen na určený povrch. Až s mikrovláknem poprvé vytřete podlahu, uvidíte ten rozdíl…

Jenom koncentráty

Chcete si ušetřit práci i peníze? Kupujte jen koncentrované čisticí prostředky, které si naředíte vodou a nanesete rozprašovačem. Plochu už pak jen setřete. Odpadne vám obtěžující poponášení kbelíku s vodou, které použijete jen minimum. Navíc nezředěné koncentráty si lehce poradí se zašlými skvrnami.

Odmašťovací pěna

V kuchyni se nejlépe osvědčují odmašťovací pěny ve spreji. Nastříkáte, počkáte a setřete. I zavile odolná špína bude pryč, nemusíte nic drhnout a nic nepoškrábete. A i vnitřek trouby se na vás usměje leskem.

Skvrny na koberci i oblečení

Při čištění skvrn postupujte vždycky od okrajů ke středu. Nikdy nedrhněte rovnou střed skvrny, ale buďte trpělivá. Žvýkačku „zamrazte“ speciálním přípravkem a až poté odstraňte nožem.

Uklízíte pro sebe, ne pro návštěvy

Pamatujte, že uklizená domácnost působí dobře na sousedy, ale hlavně prospívá vašemu vlastnímu příjemnému životu. A když už se jednou z gruntu uklidí, bude vám líto domácí pořádek pokazit… (eh) Foto: pixmac.cz