Malé černé šaty

Malé černé šaty

Každé sezóně vévodí určitá škála barev. Každý čtvrt rok se návrháři předhánějí, které barvy budou určovat aktuální trendy. Nechme návrháře na pospas svým výkresům a řekněme si, proč by nám v šatníku neměla chybět černá klasika. Zdá se vám věta, že by m


Každé sezóně vévodí určitá škála barev. Každý čtvrt rok se návrháři předhánějí, které barvy budou určovat aktuální trendy. Nechme návrháře na pospas svým výkresům a řekněme si, proč by nám v šatníku neměla chybět černá klasika.

cerne saty5

Zdá se vám věta, že by malé černé šaty měly být součástí vašeho šatníku, jako ohrané klišé? Pak vám nabídneme několik důvodů, proč by tak skutečně mělo být a možná vás o opaku přesvědčíme.

Kdykoliv a kamkoliv

Může letět červená, zelená nebo fialová. Flitry i geometrické tvary můžou udávat směr. V každé situaci si ale můžete vzít malé černé šaty, aniž byste musela přemýšlet, zda se zrovna pro tuhle příležitost hodí. Proč? Jednoduše proto, že se hodí kamkoliv a kdykoliv. Můžete si je vzít do společnosti, na rande, do kina, na večeři, na ples, do divadla, ale také na koktail s kamarádkou nebo do práce. Stejně tak v jakoukoliv denní i noční hodinu.

cerne saty2

Jaký je ten pravý střih

Vždy ten, který padne vaší postavě. Ten, ve kterém se budete cítit dobře, pohodlně a ve kterém se sama sobě budete líbit. Tou největší klasikou je střih lehce nad kolena ve tvaru přesýpacích hodin. Střihů je nespočet a jen vy sama musíte najít ten, který vám rozzáří oči. Vybírejte však takové, které jsou cudné a svůdné zároveň. Svůdné automaticky neznamená s hlubokým výstřihem!

cerne saty3

Kde se vzaly malé černé koktejlky?

Přišla s nimi Coco Chanel ze své módní dílny. V šedesátých letech je však proslavila herečka Audrey Hepburn, ve snímku Snídaně u Tiffanyho. Již dříve a hlavně po té je začalo nosit nemálo známých osobností, jako například Marylin Monroe, Edith Piaf, Elizabeth Taylor, Angelina Jolie nebo také Sarah Jessica Parker. Všechny tyto a mnohé další krásné ženy jsou si vědomi toho, že to co v jejich šatníku chybět nesmí, jsou právě „Little black dresses“.

cerne saty1

Najděte si svoje „malé černé“

Vybírejte však z kvalitních materiálů, protože tyto šaty budete využívat delší dobu na příležitostné akce. Ano, kvalitní materiál jde ruku v ruce s vyšší cenou, ovšem je to investice, která se vám v nejedné situaci tisíckrát vrátí. Už se vám totiž nestane, že nebudete mít co na sebe. Tyhle šaty vás vždy zachrání. Text: Jana Čechová