10 otázek, na které se zeptat na první schůzce

10 otázek, na které se zeptat na první schůzce


Vztahy jsou založené především na vzájemném porozumění, společných cílech i podobných zájmech. Abyste se později ušetřila velkému zklamání, vyzkoušejte na prvních schůzkách tyto otázky, napoví vám mnoho o osobnosti, zájmech i snech vašeho protějšku.

Že je společné směrování života důležitější než společné zájmy a koníčky je časem prokázaná pravda. Vztah dvou lidí s naprosto odlišnou filozofií, náboženstvím nebo s rozdílnými představami o budoucnosti (velká rodina versus úspěšná kariéra a cestování) se v devadesáti pěti procentech nemůže vydařit. Odpovědi na následující otázky mohou váš vztah hned na první schůzce prohloubit a posunout kupředu, a nebo vám snadno odhalí, že kývnout na druhé rande bude zcela zbytečné. Dávejte si ale pozor na způsob, kterým se ptáte. Nechcete přece, aby si váš protějšek připadal jako při výslechu. Nezapomeňte na sebe také něco málo prozradit, mnohdy je to lepší, než se na otázku zeptat přímo.

1. Jaký je tvůj největší sen?

Každý člověk se snaží přiblížit svému snu, dosáhnout svých vysněných cílů.  Ačkoli se mohou s časem změnit, hodně určují směr našeho života, způsob našeho přemýšlení.

2. Jaký je tvůj nejmilejší zážitek z dětství?

Je váš potencionální partner rodinný typ? Jaké má vztahy s okolím? Výchova a různé zážitky v dětství ovlivňují naši osobnost, a zasahují tak i do partnerských vztahů. Možná tím také vytáhnete nějakou veselou historku, která vás okouzlí.

3. Kdo je tvůj oblíbený spisovatel (oblíbená kniha)?

O intelektu a zájmech člověka se dá mnoho zjistit z toho, jaké knihy čte (a jestli vůbec čte). Thrillery? Sáhodlouhé historické romány? Věčné dítě alias milovník komiksů?

4. Máš rád/a domácí zvířata?

Jste-li milovnice zvířátek a beze svých tří pejsků si nedokážete představit život, nejspíše si zaděláte na problém, budete-li randit s někým, kdo na ně má alergii nebo má třeba nepříjemné trauma z dětství.

5. Která z nedávných událostí (problémů společnosti) tě nejvíce zasáhla?

Jste na schůzce s aktivistou za lidská práva? Nebo s pohodářem, kterého zajímá kultura ve městě? Zajímavá otázka jako tahle může vyvolat neméně zajímavou diskusi a uvidíte, že nudit se nebudete. Další otázky, které můžete vyzkoušet:

  6. Uronil/a jsi někdy slzu u filmu?
  7. Jaká je tvá představa ideální dovolené?
  8. Baví tě tvoje práce?
  9. Kdyby sis měl/a otevřít restauraci (kavárnu), jak by vypadala?
10. Jsi optimista nebo pesimista?

 

 

 

 

 

  Text:  Natalie K.