K dokonalé ženě patří dokonalá manikúra

K dokonalé ženě patří dokonalá manikúra

Manikúra je jedna z prvních věcí, kterých si na druhých všímáme. A nejedná se jen ledabylé přelakování nehtů, ale pojí se s ní třeba i celková péče o nehtové okolí. Na to však spousta z nás zapomíná… 


Oloupaný lak, záděry, žádný tvar nebo zažloutlé konce. To všechno se stále ještě poměrně často objevuje na rukou vysokého procenta žen. Manikúra je zafixována jako pojem, který znamená nalakování nehtů. Význam slova má ale ve skutečnosti daleko širší záběr. Znamená to nehty nejen ostříhat, ale také krásně zapilovat, upravit kůžičky kolem nehtového lůžka, pořádně nehty vyživit a v neposlední řadě se starat i o jejich okolí. Lak už je potom jen doplňkem, který pěstěný vzhled nehtů posune na vyšší level.

Strava, která nehtům prospívá

I nehet je vystavován zátěži. Každý den musí bojovat s vlivy slunečního záření, vzduchu (nejen) z klimatizace, drobnému mechanickému poškození při domácích pracích atd. Všechny tyto negativní vlivy nehty oslabují a ty pak mají tendenci se více lámat a třepit. Pro zdravé nehty je důležitá správná životospráva a dostatek vápníku, který je obsažen například v mléčných výrobcích, v rybách či luštěninách. Žádoucí vitaminy můžete doplnit i ve formě výživových doplňků obsahujících vitamin D a E.

Vyživujte i zvenku

Vyživit nehty lze i vitaminovými laky. Najdete je v portfoliu téměř každé kosmetické řady, která zařadila sortiment péče o nehty. Kvalitní péči za příznivé peníze pořídíte například od Gabriella Salvete. Můžete vyzkoušet třeba CALCIUM nebo VITAMINE BOOSTERs kyslíkovou technologií. Tento vitaminový koktejl napomáhá obnovení optimální vlhkosti a pružnosti nehtů a zároveň bojuje proti jejich zažloutnutí. Můžete ho aplikovat jako podkladový lak nebo samostatně.

Pomožte si doplňky stravy

Na našem trhu je rovněž spousta produktů na bázi doplňků stravy, které dodají optimální množství vitaminů
a minerálních látek vyživujících nehet i jeho okolí. Osvědčený a opět rovněž cenově velmi dostupný je BIOSIL, který koupíte v každé lékárně.

Vyhněte se acetonovým odlakovačům

Na začátek zkrášlující procedury je potřeba důkladně, avšak šetrně, odstranit pozůstatky starého laku kvalitním odlakovačem. Rozhodně se vyhněte těm, při jejichž výrobě byl použit aceton, jelikož nehty zbytečně vysušuje.

Pilujte vždy jedním směrem

Následně nehty spilujte na módní krátkou délku do kulatého nebo hranatého tvaru pomocí papírového nebo skleněného pilníku. Nezapomínejte vždy pilovat jen jedním směrem. Zamezíte tak třepení nehtu.

Kůžičku nikdy nestříhejte, ale zatlačujte

Hrozí zde velké riziko, že poraníte nehtové lůžko a způsobíte, že nehet už neporoste zdravý. Kůžičku proto vždy jemně zatlačujte pomocí dřívka. Předtím je ale na chvilku ponořte do teplé lázně, aby změkla. Poté kůžičku ošetřete olejem, který okolí nehtu i jemně vydesinfikuje, zvláční a vyživí kůži a tím zamezí vzniku záděr.

Používejte podkladová séra nebo nehty vyleštěte

Pokud chcete, aby na vašich nehtech držel lak co nejdéle, je potřeba připravit jejich povrch. Použít můžete speciální leštící houbičky, které zarovnají nedokonalosti nehtu nebo nehty potřít speciálním sérem, které je nejen vytvrdí, ale také na nich vytvoří rovnoměrný film.

Vyberte si módní lak

Paleta barev je opravdu široká. Záleží na vašem vkusu, fantazii, momentální náladě, co vyberete. Jarní trendy oslavují čistý styl bez jakýchkoli kamínků, nálepek, tetování aj. a candy barvičky – sladce růžovou, žlutou, meruňkovou, zelenou nebo oranžovou. Už druhou sezónu přetrvává trend krátkých červených nehtů i používání velmi tmavých barev jako je tlumená fialová nebo černá.

TIP REDAKCE: One step gel lacquer nail polish - Gelový lak na nehty od Dermacol


Chcete nehty jako od profesionála? Stačí použít tento lak s gelovou texturou. Vše v jednom. Na výběr 6 odstínů. 

 

 

Lakujte správným způsobem

I lakování má svá pravidla. V první řadě nanášejte na štěteček jen tolik laku, kolik natřete na nehet. Příliš mnoho laku vám pak zateče do nehtových drážek a pak je potřeba nehet odlakovat a začít nanovo. Natírejte jen jedním tahem od lůžka ke konci nehtu a začínejte vždy od jedné strany a plynule přecházejte k druhé. Nikdy místo, na které jste nanesly barvu, nepřetahujte štětečkem znova. Vytvoříte si hrudky nebo nevzhledné a nepřirozené rýhování.  Lak nanášejte ve dvou vrstvách. Před druhým nátěrem však nechte první vrstvu dobře zaschnout. Nehet nesmí lepit! Zaschlou druhou vrstvu můžete potřít ještě fixátorem.

 

A právě ve spolupráci s DERMACOL jsem si pro vás připravili soutěž o dvě sady těchto dokonalých laků.

Odpovězte na soutěžní otázku a výhra může být i vaše!

 

 

 

 

 

 

 

Text: Jana Tobrmanová