Krásná jako perla

Krásná jako perla

Perly jsou po dlouhá staletí samozřejmým symbolem luxusu, krásy a jedinečnosti. Inspirujte se v nadcházející sezóně tímto malým, ale vzácným mořským pokladem i ve svém šatníku či ve svém každodenním líčení. Perlové odstíny V módní branži se běžně použív


Perly jsou po dlouhá staletí samozřejmým symbolem luxusu, krásy a jedinečnosti. Inspirujte se v nadcházející sezóně tímto malým, ale vzácným mořským pokladem i ve svém šatníku či ve svém každodenním líčení.

krasna jako perla 157374724

Perlové odstíny

V módní branži se běžně používá označení „pearl blue (white, pink, yellow)“ pro velmi jemnou pastelovou barvu, která hraničí s bílou. Každá jednotlivá perla je totiž skutečně různě odstínově zabarvená. Právě různých odstínů bílé a pastelových barviček nebude tohle jaro a léto nikdy dost. Bílá vypadá skvěle na každém typu pleti, zejména pak na té opálené. Skvěle se kombinuje se všemi barvami i vzory. In budou také lesklé a aplikované materiály (hedvábí, korálkové nášivky).

krasna jako perla - 4

Doplňky

Perlové náhrdelníky, náušnice, náramky i prstýnky jsou zase v kurzu! A nejen to, svůj staro-Hollywoodský glamour a eleganci můžete dovršit vyšívanými kabelkami (psaníčky) nebo doplňky s lesklým, měňavým efektem (holografické). Dávejte si však pozor, abyste množství perliček v outfitu nepřehnala, mohlo by to působit přeplácaně.

krasna jako perla - 2

Perleť v kosmetice

Perleť nebo perlový prášek se používá jako ingredience mnoha kosmetických přípravků. Jako první s využitím perel v dekorativní kosmetice přišla Čína, dodnes se používají jako jedna z hlavních přísad japonských BB creamů. Perleť hází krásné odlesky, rozjasňuje pleť a nedráždí pokožku.

krasna jako perla - 1

Perlové líčení

Že vám perlové líčení nic neříká? Rozjasňovače (tzv. highlighters), perlově bílé stíny i laky na nehty vám jistě paměť osvěží. Bílý oční stín nanesený ve vnitřních koutcích a na víčku krásně rozzáří a zvýrazní vaše oči, rozjasňovač na horní straně lícních kostí zase dodá obličeji strukturu a působí skvěle s broskvovou tvářenkou. Text: Natalie K. Foto: polyvore.com, i-am.com