Hollywoodské diety zažívají retro – dělenou stravu

Hollywoodské diety zažívají retro – dělenou stravu

Hollywood, světla ramp a úzkostlivá péče o dokonalá těla herců a hereček. To k sobě prostě patří. Celý svět neustále čeká s jakou novou dietou zase tento hvězdný stát ve státě přijde. No a světě div se, Hollywood se vrací ke staré dobré dělené stravě. I toto diet


Hollywood, světla ramp a úzkostlivá péče o dokonalá těla herců a hereček. To k sobě prostě patří. Celý svět neustále čeká s jakou novou dietou zase tento hvězdný stát ve státě přijde. No a světě div se, Hollywood se vrací ke staré dobré dělené stravě.

retro dieta rawdietcom

I toto dietní retro ale dostalo novodobý, trochu kompaktnější, snazší a lépe zapamatovatelný kabát. Jak tedy staronová dělená strava vypadá?

Je to vcelku snadné

Bílkoviny, škroby a další uhlohydráty zpracovává lidský organismus rozdílně – z toho vyplývá, že pokud nechceme svůj metabolismus příliš zatížit, není dobré jednotlivé prvky stravy kombinovat, ale jíst jen to, co k sobě patří. Protože už ale i méně mentálně zdatným supermodelkám postupně dochází, že tělo zkrátka potřebuje obě složky potravy, najíždějí tedy na tuto retro dietní cestu.

Diet Woman Kicking Donut Snacks on White

Zatímco uhlohydráty dodávají tělu energii, bílkoviny jsou zase nezbytné pro stavbu kostí a svalové hmoty. Bohužel i tuky jsou nezbytné, jelikož bez nich by se hormony a vitaminy nemohli dopravit po těle do příslušných orgánů. Na bázi tuků funguje i lecitin, což je emulgátor, tvořící základní obalovou složku nervových buněk.

retro dieta moneycrasherscom

Pro hubnutí je tedy nejpodstatnější správné střídání jednotlivých výše popsaných složek potravy – tedy konkrétně dodržování střídání škrobových a bílkovinných dnů.

 Neutrální potraviny

Abychom však nechroustali jen suchou housku nebo samotné syrové maso, jsou zde pro záchranu našich chuťových buněk také neutrální a s oběma prvky kombinovatelné potraviny. Sem patří všechny druhy zeleniny kromě brambor a kukuřice, ořechy kromě arašídů, máslo, šlehačka, smetana, tvaroh a tvarohové sýry, žloutky, jogurt a mléko. Ať vás nemate, že jsou uvedeny i v bílkovinách. Jejich obsah bílkovin je tak malý, že se mohou kombinovat i se škroby. Patří sem ještě slunečnicový, sezamový a olivový olej. Čočka, sušený hrách, fazole a bobuloviny. Luštěniny by se při této dietě neměly konzumovat často, protože obsahují velké množství bílkovin a jsou těžko stravitelné. Mimořádně vhodná jsou semena, klíčky, bylinky, koření, rozinky, med a kupodivu i slaďoučký javorový sirup.

diet

Důležité pravidlo

Mezi dvěma jídly musí být čtyři hodiny přestávky. Jelikož některé potraviny tělo zpracovává mnohem déle, není tato metoda stoprocentní a využívá se až po zhubnutí. Jisté je, že při striktním dodržování této retro dietky, váha klesá. Text: Alice Procházková