Co prozradí vaše nehty?

Co prozradí vaše nehty?

Nehty nejsou jen ozdobou svých majitelek – v případě, že se s nimi dobře zachází, ale mohou také leccos prozradit o vašem zdravotním stavu – například se na nich projeví dehydratace, prodělaná nemoc či nedostatek vitamínů. Pokud si přejete krásné nehty, začněte se změnam


Nehty nejsou jen ozdobou svých majitelek – v případě, že se s nimi dobře zachází, ale mohou také leccos prozradit o vašem zdravotním stavu – například se na nich projeví dehydratace, prodělaná nemoc či nedostatek vitamínů. Pokud si přejete krásné nehty, začněte se změnami u svého jídelníčku a myslete na dostatečný příjem všech důležitých živin. Nezapomínejte také na pravidelnou péči.

Co prozradí vaše nehty 160051999

Proč máme slabé, suché nebo lámavé nehty?

Důvodů je celá řada. Může se jednat o nedostatek vitamínů, bílkovin, kyseliny listové i železa. Také nesprávná strava či drastická dieta, stres a přepracování se na vašich nehtech podepíší. Důležitá je pro vaše nehty správná výživa - voda, vitamíny a minerály - jejich nedostatek významně ovlivní kvalitu vašich nehtů.

Nedostatek vápníku a vitamínů způsobuje lámavost nehtů.

Pokud nebudete mít dostatek železa, budou vaše nehty bledé a křehké. Nehty bez lesku často signalizují nedostatek omega – 3 mastných kyselin. Pokud jsou vaše nehty suché, nejspíše vás také trápí povrchové rýhy, roztřepené konečky a vysušená kůže na celých rukou. K vysušování nehtů dochází nejčastěji právě při kontaktu s čisticími prostředky, ale také vystavením mrazu bez rukavic. Pro suché a křehké nehty je lékem dostatečné množství vitamínu B, který můžete doplnit také pomocí nehtové výživy.

Co prozradí vaše nehty 134112600

Důvodů je více

Lámavé nehty se projevují svou nekvalitní a narušenou strukturou a nikdy nedorostou do požadované délky. Vypadají vysušeně, matně a křehce. Ztracenou pružnost dodají vašim nehtům krémy na vodní bázi a také vitamíny C, D a E. Pokud trpíte záděry, je potřeba doplnit proteiny, vitamín C a kyselinu listovou. Problémem, se kterým se potýká řada žen a dívek, je kousání nehtů. S okousanými nehty moc parády neuděláte. Jejich majitelky by je nejraději schovaly do kapes. Nejen, že nevypadají příliš esteticky, ale také mohou způsobit zdravotní komplikace - poraněná kůže v okolí nehtů je náchylná k možné infekci, navíc se pod nehty nachází celá řada bakterií.

Řešení na okousané nehty

Abyste se zbavily tohoto zlozvyku, budete potřebovat silnou motivaci a výdrž. Mnoha ženám pomáhá speciální lak na nehty s hořkou příchutí, která je od kousání nehtů odradí. Kousání nehtů výrazně narušuje strukturu nehtů, pro jejich obnovu můžete využít tajnou zbraň manikérek - lak na nehty Sililevo - speciálně vyvinutý pro remineralizaci a obnovení struktury nehtů. Příznivé účinky má také koupel v olivovém oleji a doplnění vitamínu E v podobě zpevňující péče i doplňku stravy.

Co prozradí vaše nehty 105942767

 A jak ještě o nehty pečovat?

Hydratační krémy či oleje (již zmíněný olivový nebo mandlový) zajistí vašim nehtům dostatečnou hydrataci, v teplém oleji můžete své nehty namáčet nebo si udělat zábal a na olejované ruce navléknout přes noc bavlněné rukavice. Nezapomeňte své nehty také vždy ošetřit po koupání nebo mytí nádobí.