Božská Marilyn na Pražském hradě bude!

Božská Marilyn na Pražském hradě bude!

Navzdory nešťastným událostem, které předcházely instalaci výstavy Marilyn v prostorách Jízdárny Pražského hradu, bude jedinečná expozice návštěvníkům přístupná v původně ohlášeném termínu – od 30. května do 20. září.   V průběhu přepravy z Florencie do


Navzdory nešťastným událostem, které předcházely instalaci výstavy Marilyn prostorách Jízdárny Pražského hradu, bude jedinečná expozice návštěvníkům přístupná v původně ohlášeném termínuod 30. května do 20. září.

 MM (c) Cecil Beaton

V průběhu přepravy z Florencie do Prahy došlo k odcizení zásilky s částí vybavení výstavy. Tuto skutečnost potvrdila v oficiálním prohlášení společnost DHL. Organizátoři, společnost Armentano, Správa Pražského hradu a Museo Salvatore Ferragamo, situaci intenzivně řešili a jak potvrdil mluvčí Správy Pražského hradu David Šebek, poté, co italští autoři a architekti výstavy Marilyn zkonstatovali, že ztracený fundus expozice a odcizené fotografie lze nahradit a byla přijata nezbytná opatření k jeho včasné náhradě, výstava Marilyn se uskuteční v plánovaném termínu: Slavnostně bude zahájena ve středu 29. května večer a otevřena pro veřejnost ve čtvrtek 30. května v 10.00 hodin.

Marilyn Monroe in Some Like It Hot M

Výstava Marilyn představuje módní ikonu a kulturní fenomén Marilyn Monroe prostřednictvím všech dostupných materiálů, z nichž mnohé jsou veřejnosti zpřístupněny vůbec poprvé. Kostýmy, šaty, kolekce střevíčků na jehlových podpatcích z dílny mistra ručně šité obuvi Salvatore Ferragama, fotografie, úryvky z jejích deníků, poezie a ukázky z filmů, které hollywoodské krásce přinesly věhlas...  Výstavu koncepčně doplňují díla slavných autorů zobrazující ideál ženské krásy v různých obdobích. Unikátní expozice tak mimořádně atraktivním způsobem propojuje módu, sofistikované umění a fenomén ženské krásy jako věčné inspirace.

Marilyn Monroe Sings for Troops

Výstava Marilyn, stejně jako obsáhlý katalog, který ji provází, je dílem kurátorů italského muzea Salvatore Ferragamo. Vznikla v loňském roce jako originální pocta americké krásce při příležitosti 50. výročí její předčasné smrti. Praha je po Florencii teprve druhým městem, kde bude světová putovní expozice k vidění, z České republiky se přesune do Tokia.   Marilyn, 30. 5. – 20. 9. 2013, Jízdárna Pražského hradu. Vstupné: základní - 240 Kč, snížené - 120 Kč. Oficiální weby akce: www.marilynprague.cz www.marilynprague.com [clear]     [gallery ids="11501,11500,11499,11498,11497,11496,11495"]