8 kosmetických tipů přímo z vaší ledničky

8 kosmetických tipů přímo z vaší ledničky

Náhlá změna plánu a rande je tu? Kde ale v neděli koupit peeling a když už je kde, tak nějak není za co jej pořídit? Nevěste hlavu, my víme, že občas je potřeba narychlo vyřešit nějaký ten nešvar a věřte nám, že vaše spása leží ve vaší ledničce nebo kredenci. Zh


Náhlá změna plánu a rande je tu? Kde ale v neděli koupit peeling a když už je kde, tak nějak není za co jej pořídit? Nevěste hlavu, my víme, že občas je potřeba narychlo vyřešit nějaký ten nešvar a věřte nám, že vaše spása leží ve vaší ledničce nebo kredenci.

8kosmetickych_tipu_z_lednickyfashioninquirycom

Zhouba krátkých rukávů - „tenisové“ zrohovatělé lokty

Ztvrdlou, loupající se a zašedlou pokožku můžete odstranit kašičkou, připravenou z medu, smetany a citronové šťávy. Dvě lžičky medu smíchejte se lžičkou citronové šťávy a třemi lžičkami smetany. Směs rozdělte do dvou hlubších misek a ponořte do nich lokty. Po 20 minutách opláchněte vodou. Z téže směsi si můžete vyrobit masku na obličej, zábal na vlasy nebo do ní vložte své drsné paty. Výsledek se dostaví rychle. Pro udržení hladké kůže stačí „kašičkovat“ pravidelně

8kosmetickych_tipu_z_lednickygiannicjd1610blogspotcom

Když se bojíte chytit ho za ruku

Vysušené, popraskané ruce zachrání grapefruitové kašička. Čtyři lžičky podmáslí smíchejte s dvěma lžičkami olivového oleje a přidejte polovinu grepu, nakrájeného na malé kousky. Směsí si natřete pokožku na dlaních a na rukou. Pak ji nejméně pět minut masírujte. Nejjednodušší je, mnout si ruce a krouživými pohyby masírovat prsty. Efekt bude viditelný okamžitě.

8kosmetickych_tipu_z_lednickysandrea26edwebscom

„Zažraný“ make-up po prohýřené noci musí pryč

Tento odličovač odolného make-upu dělá dobře zejména suché a ochablé pleti. Ne příliš hustou smetanu smíchejte s olivovým olejem (na čtvrt sklenice asi tak 3-5 kapek). Do tekutiny namočte kosmetický tampon a očistěte si jím obličej, krk a dekolt. Potom pokožku opláchněte vlažnou, převařenou vodou a póry jsou osvobozeny.

8kosmetickych_tipu_z_lednickymascarillascaserasdeblogspot.com

Když vlasy slábnou

Jemným a lámavým vlasům navrátí lesk zábal ze žloutku a olivového oleje (dvě lžičky oleje na jeden žloutek). Utřenou směs naneste na vlasy, přikryjte igelitem a zabalte hlavu do ručníku. Po dvaceti minutách navlhčete vlasy mlékem a pokožku promasírujte konečky prstů.

8kosmetickych_tipu_z_lednickyguiamaquillajecom

Povadlou a unavenou pleť pošlete k ledu

Pokud ráno vstanete s polovinou obličeje poznamenanou obtiskem polštáře, můžete pokožku bleskově vyhladit kostkou ledu. Masáž začněte od brady směrem ke spánkům a čelu. Po ledové masáži je pokožka růžová, hladká a efekt vydrží několik hodin. Zkuste si zamrazit minerální vodu smíchanou s několika kapkami citronu. Uvidíte, že je to zázrak.

Maska pro sexy dekolt

Svraštělou pokožku dekoltu výtečně napne maska ​​z mléka a pšeničných vloček. Obě přísady smíchejte a potom kaši, tak horkou jak jen vydržíte naneste na pokožku a přikryjte froté ručníkem, bavlněnou vatou nebo alobalem. Když maska ​​vychladne, odstraňte ji a na dekolt naneste hustou smetanu. Vydržte několik minut a poté ji pečlivě umyjte chladnou vodou.

Pryč s pihami

Hnědé skvrnky a pigmentové flíčky na pleti odstraní maska ​​z petrželové nati a tvarohu. Posekejte svazek petrželky a zamíchejte se třemi lžičkami tvarohu. Kašičku naneste na obličej na 15 minut a pak umyjte vlažnou, převařenou vodou. Podobně působí petrželová šťáva, kterou si můžete pravidelně přetírat tvář.

8kosmetickych_tipu_z_lednickyfashionobsessionru

Tvarohový obličej pro krásu

Citlivou pokožku zklidní kašička z tvarohu, sladké smetany a zeleného hrášku (po jedné lžičce). Všechny složky zamíchejte tak, abyste získali hustou hmotu. Naneste na obličej, krk a dekolt a po 15 minutách omyjte teplou, převařenou vodou. Na konec pleť přetřete tonikem, určeným pro váš typ pokožky a natřete měsíčkovou mastí. Text: Alice Procházková