Jak správně v létě pečovat o nohy

Jak správně v létě pečovat o nohy

S nastávajícími teplejšími paprsky odhalujeme stále větší části našeho těla. Důkladnou
a intenzivnější péči bychom proto měli věnovat také našim nohám, které v létě vystavujeme více na obdiv. Zaslouží si to, protože nás nohy “nosí“ po celý náš život. Poradíme vám proto několik triků, jak mít během léta nožky jako z alabastru.


Triky na jemná chodidla

Ani ty nejkrásnější otevřené sandálky nezachrání váš vzhled, pokud budete mít nehezky upravené nohy. Na pedikúru byste si během léta měli zajít minimálně dvakrát a nohám věnovat i pečlivou domácí péči. Důležité je nohy, především pak paty, dostatečně hydratovat krémy speciálně určenými pro zjemnění specifické pokožky na nohou. Jednou týdně je dobré odstranit odumřelou kůži peelingem nebo pemzou.

Jak na kuří oka

Dámy, přiznejte se, která z vás si alespoň jednou nekoupila malé boty s argumentem: "Ale ony mi tak sluší
a o číslo větší již neměli. Příčinou vzniku kuřích ok je především nevhodná obuv. Pokud se chystáte na pěší výlet, rozhodně si neberte vysoké boty do špičky, které jsou při delším nošení rizikové. Boty by také měly úplně odpovídat tvaru nohy. Pro krásu se ale nemusí trpět. Pokud vás již nehezké kuří oko bez pozvání navštíví, na ideální domácí léčbu můžete použít speciální náplasti, které seženete v každé lékárně. Tyto náplasti obsahují kyselinu salicylovou, která změkčí tvrdou kůži a umožní vám po teplé koupeli kuří oko pohodlně vydloubnout.

Stop pocení

Pocení je přirozený jev našeho těla, jak se vyrovnat s vyššími teplotami. V létě bychom ale měli proti pocení nohou bojovat více. Důležité je nenosit celé léto jedny boty ale střídat je. Do uzavřených bot nechoďte nikdy naboso, a to ani do střevíčků nebo balerínek. Není to hygienické a navíc se noha více potí. Požívejte bavlněné balerínkové ponožky. Ponožky ze syntetického materiálu v horkých dnech nechte raději doma, protože špatně sají pot. Dobré je také používat textilie, které obsahují nanočástice stříbra. Ty omezují tvorbu bakterií
a nepříjemného zápachu. Boty si pravidelně stříkejte antibakteriálním sprejem. Vymývat si je také můžete octem. Do uzavřených bot si dejte dezinfekční a savé vložky, které ale musíte pravidelně měnit. Úlevu unaveným nohám dodají také speciální pudrové krémy, které mají antiseptické účinky.

Ti opravdu odhodlaní si mohou nechat píchnout do chodidel botulotoxin, který se čím dál tím častěji nepoužívá pouze k vyhlazení vrásek, ale také k zmírnění nadměrného pocení. Připravte se ale, že tato procedura připraví vaši peněženku o 5 a ž 10 tisíc korun.