Aquahealing aneb Zpátky do mateřského lůna

Aquahealing aneb Zpátky do mateřského lůna

Bolí vás záda nebo klouby? Máte problémy se správným držením těla? Zažíváte každodenní stres a potřebujete se uvolnit? Pak byste měli vyzkoušet terapii nazvanou aquahealing. Aquahealing je komplexní terapie založená na uvolňování a protahování svalů, vazů a kloubů ve


Bolí vás záda nebo klouby? Máte problémy se správným držením těla? Zažíváte každodenní stres a potřebujete se uvolnit? Pak byste měli vyzkoušet terapii nazvanou aquahealing.

Aquahealing 139898119

Aquahealing je komplexní terapie založená na uvolňování a protahování svalů, vazů a kloubů ve vodě teplé 32–34 stupňů Celsia. Díky této zatím málo známé metodě se uvolní a protáhne páteř, klouby a vlastně celá kostra. Lidskému tělu terapie pomáhá, aby se zdravotních obtíží zbavilo příjemným způsobem. Cvičení probíhá při hudbě, která je slyšet i pod vodou. Člověk sedostává do stavu alfa, bdělého stavu hluboké tělesné a duševní relaxace, při němž se mohou spustit samoléčebné procesy. Ti, kteří aquahealing vyzkoušeli, tvrdí, že zažili stavy jakéhosi hlubokého prozření, někdo se vrátil zpátky v čase, dokonce až do prenatálního stadia svého vývoje, jiný vyřešil problémy z dob raného dětství, zasuté hluboko v mozku. Tato relaxační metoda tak pomáhá nejen s problémy fyzickými, ale i psychickými. Navozuje hlubokou relaxaci a uvolňuje stres, úzkosti, negativní emoce. Dokáže vyvolat pocity důvěry a bezpečí, které pak člověk přenáší do běžného života.

Aquabodywork   Aquahealing

Jako tančící delfíni

Při cvičení je klient nejprve za pomoci terapeuta nadnášen vyhřátou vodou, učí se správně dýchat a zažívá téměř stav beztíže. Teplá voda, která tělo příjemně nadnáší, umožňuje uvolnit se a člověka zavádí téměř mimo čas a prostor. Klient vnímá jen sebe sama, příjemně teplou vodu, absolutní klid a bezpečí v náruči terapeuta. Někdo může dokonce prožít i silný meditativní zážitek. Při druhé fázi cvičení si klient těsnicím kolíčkem ucpe nos a ponoří se pod hladinu. Začíná se krátkým ponořováním obličeje a pobyty pod vodou se prodlužují. Terapeutické techniky využívají jakéhosi tance pod vodou. Tělo se různě prohýbá, rotuje, člověk plave jako delfín. Využívají se i embryonální polohy, kdy se klient cítí stejně bezpečně, jako když byl v lůně matky.

Pomáhá i budoucím maminkám

Cvičení je vhodné i pro těhotné ženy. Umožní jim vybavit si dávno zapomenuté pocity dítěte obklopeného teplou vodou v děloze a komunikovat s ještě nenarozeným miminkem. Teplá voda jim navíc pomůže uvolnit bederní páteř a oblast pánevní. Terapie aquahealing je určena dospělým i dětem, zkušení odborníci se věnují vždy jen jednomu klientovi a umějí se zcela přizpůsobit jeho potřebám. Voda, která je základ všeho živého, dokáže zázraky. Text: (lef) Zdroj a foto: http://www.aquahealing.cz