5 nejoblíbenějších pochutin

5 nejoblíbenějších pochutin

Kdo by neměl rád sladké? Chutný a lákavě vypadající zákusek je něco, čemu málokterá z nás odolá. Věděla jste, že i sladkosti podléhají určitým trendům? A jaké pochutiny jsou tedy teď nejoblíbenější? To se dozvíte dále v článku, tak pokračujte ve čtení. Muffi


Kdo by neměl rád sladké? Chutný a lákavě vypadající zákusek je něco, čemu málokterá z nás odolá. Věděla jste, že i sladkosti podléhají určitým trendům? A jaké pochutiny jsou tedy teď nejoblíbenější? To se dozvíte dále v článku, tak pokračujte ve čtení.

5 nejoblibenejsich pochutin - 1

Muffiny

Malé chutné muffiny v barevných papírových košíčcích s pořádnou porcí lahodného krému není třeba představovat. Tahle pochoutka se poprvé objevila v kuchařkách vydaných v 19. století v Americe, později se odtud rozšířila do Anglie a pak postupně do celého světa. Největší boom ale zažívá právě teď, různé možnosti příchutí a zdobení z nich udělaly nejžádanější cukrovinku pro různé společenské akce i na každodenní mlsání s rodinou.

5 nejoblibenejsich pochutin - 4

Donuty

Tyto americké koblížky mají podobnou konzistenci jako naše české klasické koblížky, liší se od nich však především dírkou uprostřed a také tím, že místo ovocné náplně mají většinou čokoládovou, jahodovou nebo vanilkovou polevu. Tento zákusek potěší oko i chuťové buňky, nepřítelem je ale pro ty, kdo drží štíhlou linii – i jeden jediný donut je obrovskou kalorickou bombou.

5 nejoblibenejsich pochutin - 2

Makronky

Jednoznačný vítěz titulu nejstylovějšího cukroví, makronky, má svůj původ v proslulém Pařížském cukrářství a pekařství Ladurée, kde se vyrábějí dodnes. Velkou popularitu získaly nejen pro svou sladkou a naprosto vyváženou chuť, ale také díky tomu, jak neodolatelně a luxusně vypadají. 5 nejoblibenejsich pochutin - 10Makronky však nejsou žádnou levnou záležitostí, za jednu zaplatíte od 25 korun nahoru, podle velikosti, příchuti nebo značky (pekárny).  Chcete-li si sama makronky upéct, připravte se na dlouhé hodiny náročného snažení a obrňte se trpělivostí, i nejlepší kuchaři mají s přípravou chuťově i vzhledově dokonalé makronky velké potíže.

5 nejoblibenejsich pochutin - 9Ovocné pochoutky

Ovoce je nejlepší volbou, chcete-li zdravě mlsat! Ovocné saláty jsou letní stálicí, nebo co třeba palačinky s čerstvými jahodami a šlehačkou? Ovocně-čokoládové fondue je výborné na večírky a ovoce máčené v čokoládě je ozkoušenou klasikou i jako dezert k romantické večeři. Máte ráda tiramisu? Pak vás jistě zaujmou recepty na ovocné tiramisu, které vašemu oblíbenému zákusku dodají lehký letní šmrnc!

Zmrzlina

Obzvláště teď v letních měsících je zmrzlina něco, po čem sáhneme nejčastěji a nejraději. Zkuste ale letos omezit poměrně dost kalorickou smetanovou zmrzlinu v kornoutcích a místo toho si z džusů a rozmixované ovocné dřeně vyrobit (zamrazit) vlastní! Text: Natalia K., Foto: pinterest [gallery ids="12662,12661,12660,12659,12658,12657,12656,12655,12654"]