Partneři v teplácích? Pozor! Přichází krize!

Partneři v teplácích? Pozor! Přichází krize!

Když je dvojice spolu již dlouhou dobu, je snadné se dostat do stereotypu a spadnout do osidel zanedbávání svého vzhledu. Ona se pohybuje doma v teplácích a vytahaném tričku, v pantoflích, nenalíčená a s rozcuchanými vlasy. On se nijak nevzrušuje nad svým rostoucím břichem, které mohutně vyčnívá, má neupravené a divoce rostoucí vousy, a odhazuje špinavé ponožky, kam ho napadne.


 

 

Krize

To je klasická scéna mnoha domácností, která bohužel přináší krizi do vztahu, a ničí základní prvek vztahu – erotiku. U ženy je to více ničivé, protože je to právě ona, kdo je tradičně předurčen k péči o své tělo, o svůj vzhled. Ale také zanedbaný muž se takto stává odpudivým pro všechny, kdo žijí v jeho blízkosti.

Respektteplaky 170080697 (1)

V takovém případě se často zaměňuje domácí uvolnění s nedbalostí – je to nepořádnost a nedostatek respektu k partnerovi. Tento vnější projev chování vede k myšlenkovým pochodům, které nezřídka končí rozbitím vztahu, nebo hledáním pozornosti mimo domácí prostředí, tedy k nevěře, nebo dokonce k hledání nového partnera! Domov je místem, kde je přirozené a zcela oprávněné prožívat vztah v uvolnění, kde se můžeme pohybovat v negližé. Ale nesmíme zapomínat, že péče o svůj zevnějšek není v rozporu s pohodlím, a je třeba o sebe dbát. Mysleme na to, že náš partner nás na počátku vztahu miloval více či méně pro náš vzhled. Pokud je pravda, že s věkem se člověk mění, což je nevyhnutelné, pak je ale také pravda, že péče o vzhled je důležitá bez ohledu na věk a bez ohledu na délku vztahu.

 

Text: Ali