8 věcí, které by jste měla/neměla v létě dělat

8 věcí, které by jste měla/neměla v létě dělat

Jsou věci, které bychom měly, mohly nebo také musíme dělat. Pokud chceme být krásné minimálně do šedesáti let, pak je tu pár tipů, jak se v létě chránit a přispívat tak svému zdraví. 1)      Nechejte dýchat vaše póry V létě pleť jednoznačně nechejte volně


Jsou věci, které bychom měly, mohly nebo také musíme dělat. Pokud chceme být krásné minimálně do šedesáti let, pak je tu pár tipů, jak se v létě chránit a přispívat tak svému zdraví.

8 veci 167127612

1)      Nechejte dýchat vaše póry

V létě pleť jednoznačně nechejte volně dýchat. Pokud však i přes hřejivé sluníčko máte potřebu nanášet make-up, potom volte jedině takové, které jsou bez olejů. Nejideálnější budou pouze „zdravější“ tónovací krémy, případně jen trošku tvářenky.8 veci ktere v lete delat 2

2)      Pozor na oplachování obličeje

Dvakrát maximálně třikrát za den osvěžení obličeje bohatě stačí. Častějším osvěžením a to především u těch, kteří mají mastnější pleť, si povzbudíte mazové žlázky k aktivnější produkci a neštěstí máte na světě. Zaměňte oplachování například s otřením potu do jemného ručníku, uděláte tak pro svoji pleť lépe.

3)      Chraňte tělo před sluncem

Opakování je matka moudrosti, takže první co nesmíte při odchodu z domu zapomenout, je ochrana celé pokožky před slunečním zářením. Kolik je dost? Sama dobře víte, jak rychle se opálíte/spálíte, podle toho vybírejte výši UV ochrany, v tomto případě čím vyšší tím lepší.

8 veci ktere v lete delat 14)      Nezapomeňte na své rty

I rty potřebují svoji ochranu proti slunci. Po častém a opakovaném slunění by se vám mohly vytvořit tmavě hnědé léze a věřte, to není nic, co by kterákoliv z nás chtěla. Nakupujte tedy balzámy na rty s UV ochranou.

5)      Pijte hodně vody!

Čím teplejší počasí, tím více se potíte a tím více vody tělo potřebuje k rehydrataci a odplavení škodlivých toxinů. Když je kůže dehydratovaná, automaticky je v ohrožení i její ochranná bariéra. Vypijte denně minimálně dva litry vody!

6)      Upravte denní rutiny s kosmetikou8 veci ktere v lete delat 4

Změňte v parných dnech kompletní péči o pokožku. Pokud používáte krém, přejděte na mléko. Pokud používáte mléko, vyzkoušejte hydratační sérum. Udělejte své pokožce jednoznačně dobře.

7)      Jezte antioxidanty

8 veci ktere v lete delat 5Antioxidanty bojují proti poškození volnými radikály, které způsobují předčasné stárnutí pokožky. Rajčata a papriky obsahují složky, které napomáhají k přirozené ochraně proti slunečnímu záření.

8)      Nezapomeňte relaxovat8 veci ktere v lete delat 3

V neposlední řadě musíte dopřát svému tělu odpočinek. Naplánujte si minimálně týden dovolené a odjeďte nejlépe pryč z domu, aby vás neustále nehonily povinnosti, které jste ještě nestihla udělat. Dopřejte si hodně spánku, dobré stravy a relaxujte tak, jak se vám líbí nejvíce.   Text: Jana Čechová, Foto: shoppinglifestyle.com