Štíhlení na kolečkových bruslích

Štíhlení na kolečkových bruslích

Když se řekne hubnutí, vybaví se vám pravděpodobně dieta nebo dokonce hladovka, případně tvrdá nudná dřina v posilovně. Hubnout se dá ale klidně i zábavně, takže si spalování tuků užíváte, a rádi se k němu vracíte. A jaká že je ta zázračná metoda? Jízda na kolečk


Když se řekne hubnutí, vybaví se vám pravděpodobně dieta nebo dokonce hladovka, případně tvrdá nudná dřina v posilovně. Hubnout se dá ale klidně i zábavně, takže si spalování tuků užíváte, a rádi se k němu vracíte. A jaká že je ta zázračná metoda? Jízda na kolečkových bruslích!

brusle2

Cvičení musí být zábava

Jedním ze stěžejních problémů při shazování přebytečných kil je zejména schopnost vytrvat. Dieta se po pár dnech zdá příliš omezující a vy neodoláte chuti na sladké či tučné, cvičení je zase příliš nudné, stereotypní, nebo unavující. Základem proto je vždy najít vhodný kompromis, který vás bude bavit, a vy se proto k němu budete rádi vracet. Příkladem je právě bruslení na kolečkových bruslích, které je zábavné, se změnou trasy jízdy nabízí stále nové zážitky, a přesto vám dá zabrat a pomůže tak zlepšit kondici.

Co vám dá jízda na kolečkových bruslíchbrusle

Ačkoliv se vám může jízda na kolečkových bruslích jevit jako pouhá zábava pro děti, pravdou je, že se jedná o fyzicky dosti náročnou činnost, a tedy vhodný způsob pro vaše hubnutí. Jízdou na kolečkových bruslích spálíte až 2000 kJ za hodinu, což je energetický výdej srovnatelný s hodinou aquaerobiku, pomalejšího běhu, volejbalu, plavání, nebo joggingu. Bruslení je ideální ke zpevnění postavy, jejímu tvarování, a zároveň pomalejšímu hubnutí. Vhodné je přitom i pro osoby s nadváhou, neboť nepřetěžuje klouby, na rozdíl například od běhu. Výhodou navíc je, že nepotřebujete lektora, nemusíte se omezovat otevírací dobou fitness studia nebo časem konkrétní lekce cvičení, a můžete si sami libovolně volit náročnost cvičení jednak charakterem trasy, a jednak zvolenou rychlostí. Jediné, co budete potřebovat, jsou kolečkové brusle a ideálně chrániče – kolen, loktů, zápěstí, a zejména hlavy.

Kolik stojí výbava k bruslení

Velkým pozitivem bruslení je, že ani kvalitní výbava vám rozhodně neudělá čáru přes rozpočet. Kvalitní dámské kolečkové brusle koupíte v ceně do patnácti set korun, nebo ještě levněji – jako například inline brusle Tempish Grandis Lady, které nabízí velkolepý poměr ceny a výkonu. Pokud jde o chrániče, inline helma vás vyjde na dvě stovky, přitom služba, kterou vám při pádu udělá, je nevyčíslitelná. Podobně i sadu inline chráničů na kolena, lokty a zápěstí seženete už okolo dvou set korun.     Foto: sportobchod.cz