Chci se vdávat aneb jak na levnou svatbu?

Chci se vdávat aneb jak na levnou svatbu?

Chcete také vy prožít svůj den D a zároveň si nemůžete dovolit okázalou svatbu? Nevadí, s našimi tipy zařídíte svatební veselku za velmi příznivou cenu. Nenechejte si vzít váš svatební sen kvůli finančním nákladům. Ráz svatby a místo obřadu Ještě než se pustít


Chcete také vy prožít svůj den D a zároveň si nemůžete dovolit okázalou svatbu? Nevadí, s našimi tipy zařídíte svatební veselku za velmi příznivou cenu. Nenechejte si vzít váš svatební sen kvůli finančním nákladům.

Chci se vdávat  156287769

Ráz svatby a místo obřadu

Ještě než se pustíte do zařizování svatby, domluvte se s partnerem, jakou svatbu si doopravdy oba přejete. Toužíte po svatbě na romantickém zámku? Pak si budete muset „trochu“ připlatit. Tyto pronájmy mají velmi často hodinovou taxu. Své „ano“ můžete říct na Karlštejně za 9000 Kč, pokud preferujete netradiční místo na výše zmíněném, připravte si až 20 000 Kč.

Svatební šaty spolu s oblekemChci se vdávat  78292165

Půjčovné neaktuálních modelů pořídíte asi od 2000 Kč. Moderní svatební róba se s půjčovným často vyšplhá až k 7000 Kč. Poohlédněte se po výprodejích svatebních šatů, které  tu a tam pořádají svatební salóny. A jako bonus navíc, vám svatební šaty  budou viset ve skříni na památku. Pánové jsou v tomto ohledu cenově zvýhodněni, půjčovné se pohybuje okolo 1500 – 3000 Kč.

Snubní prstýnky

Kroužky jsou symbolem manželství již po staletí, tudíž by určitě neměly chybět. S klidným srdcem se rozhodněte pro levnější materiál jako stříbro, chirurgická ocel nebo titan. Diamanty vhodně vystřídá třpytivý zirkon.

Hostina a cukroví

Největší položkou na svatebním seznamu jistě představuje jídlo a celkové pohoštění. Vzdejte se vyhlášených specialit a volte raději tradiční český pokrm. Uspořádejte grilování nebo si objednejte večeři formou švédských stolů.  Svatební koláčky a cukroví jsou další výlohou, pár stovek jistě ušetříte, pokud se do pečení pustíte s pomocí maminky, sestry, tety, prostě celé rodiny.

Svatební oznámení a tisk

Také návrh a následný tisk svatebního oznámení není zrovna levný. Jste kreativní ? Neváhejte a zkuste si navrhnout vlastní design pozvánek. Rovněž vaše tiskárna může „zaskočit „ za profesionální, pořiďte si kvalitní papír a udělejte pár zkušebních výtisků, podle nich se rozhodněte.

Chci se vdávat  119515206Vazba svatební kytice

Nevěsta bez svatební kytice není to pravé, z žádného důvodu se přítomnosti květin nevzdávejte. Porozhlédněte se po cenově přívětivějšímu druhu květin nebo vsaďte na ty, jež jsou v daném období prostě levnější. Pokud se vdáváte v létě, kytice slunečnic bude určitě správnou volbou.

Svatební vůz nemusí být vždy z půjčovny

Rozhlédněte se po rodině a známých, zda se nenajde někdo, kdo vlastní příhodný automobil. Dotyčný určitě nebude mít problém  stát se v den D vaším osobním šoférem. Ušetřené peníze se mohou hodit jako rezerva.

DJ z řad přátel

Živou hudbu si dnes může dovolit málokdo, stále větší  část novomanželů volí reprodukovanou hudbu, kterou vám jistě vhodně „namixuje“ váš strýček. Připravte si vaše oblíbené songy a vznášejte se po parketu spolu s ostatními.

Rezerva navíc se vždycky vyplatí

Při každé akci je vhodné počítat s výdaji nad limit. Nikdo z nás neví, co se může přihodit a občas můžeme nevědomky překročit stanovenou částku výdajů. Doporučuje se rezerva v hodnotě 10 až 30% z celkového rozpočtu.  V lepším případě vám částka zbude třeba na líbánky. Také svatba za méně peněz může být stejně krásná, jako ta za statisíce. Je jen na vás, kolik můžete do svatebního dne investovat. Text: Lenka Zelnitiusová