5 základních stavebních kamenů dobrého make-upu

5 základních stavebních kamenů dobrého make-upu

Malujte se takhle v létě a tak zase v zimě...  V módních magazínech je miliarda návodů jak bychom se měly „správně“ líčit. Pro začátečnice v líčení, stejně tak jako pro zvídavé parádnice by v tom však měl někdo udělat jasno. A my se toho s radostí zhostíme.


Malujte se takhle v létě a tak zase v zimě...  V módních magazínech je miliarda návodů jak bychom se měly „správně“ líčit. Pro začátečnice v líčení, stejně tak jako pro zvídavé parádnice by v tom však měl někdo udělat jasno. A my se toho s radostí zhostíme.

tradisiwedding.com

1. Zásada číslo jedna – nikdy nevěřte tomu, že antialergenní líčidla nemohou způsobovat alergii. Pro citlivou pleť je důležité, nejprve líčidlo odzkoušet a až poté koupit. V časopisech jde často jen o reklamu a ne o kvalitu. Vybírejte proto raději osvědčené značky!skinukhod.ru 2. Pleť si třeba čistit pleťovým mlékem, a to i tehdy, kdy jste zrovna nalíčené nebyly. Pleť nečistíme pouze od nánosu šminek, ale i od nečistot a prachu, které na ni přes den napadají a rovněž od potu, který ucpává póry. To, čím si pleť čistit, jestli mlékem, ledovou vodou, tonikem, nebo olejem na čištění záleží na typu vaší pokožky. geraldonline.com3.  Velký a přesto zažitý mýtus, který panuje „mezi ženským pokolením“ je, že když máte na obličeji make-up, kůže nemůže dýchat, nebo že ji nemohou zasáhnout sluneční paprsky. Dýchat může, ačkoliv je pod ochranným štítem. Dokonce také slunce na ni může, pokud nemáte speciální make-up s UV-filtrem. Chcete-li se chránit před sluncem, raději používejte mléko nebo krém s vysokým ochranným faktorem a ne podkladový krém s kapkou make upu. Jen pro zajímavost – novodobý trend, tónovací krémy, které mají sjednotit barvu pleti a přesto ji hydratovat nejsou ničím jiným, nežli obyčejným make upem, který kosmetické firmy míchají s hydratačním krémem. Pakliže máte nějaké prázdné flakony a krabičky od krémů, můžete si tónovací krém udělat i sami. Stačí si v lékárně koupit čistý, neparfémovaný hydratační krémčištěnou vodou a Ph 5,5, ten smícháte s několika kapkami vašeho oblíbeného make upu a uskladníte v lednici. No a je to! weheartit.com yousonice.wordpress.com4. Pověrou je, že vodou nesmyvatelná řasenka způsobuje vypadávání řas. Umíte si představit, že by takový výrobek prošel přísnou kontrolou kosmetických firem? Vypadávat mohou řasy, pokud si řasenku pořádně neodstraníte z očí. Na tento druh řasenek existují speciální odličovače. Samozřejmě, že pokud si v bazénu začnete „rvát z víček“ nesmyvatelnou řasenku, tak vám nejen oči napuchnou, ale pár řas asi skutečně vypadne. 5. A zase ty neslíbatelné rtěnky a lesky.  Opravdu se nedají smýt shaadiglitz.compolibkem? Jsou sice sušší a déle vydrží na rtech, ale pořádný polibek, je pořádný polibek. Stejný účinek mají i dvě, tři vrstvy rtěnky a pudru. Rtěnka, pudr, rtěnka, pudr, lesk. Anebo, pakliže toužíte po čistém, cudném looku jako z časopisu Vogue, naneste na rty korektor nebo make up. Nechte chvíli zaschnout, poté rty jemně přejeďte prstem tak, abyste odstranili přebytečný nános. Následně aplikujte tmavší rtěnku a rty pak sevřete papírový ubrousek. Pak už jen jemně nehtem nebo čistým polštářkem vaty upravte kontury a zatáhněte lehkou vrstvou jeleního loje. Text: Alice Procházková