Přírodní „barvení“ vlasů

Přírodní „barvení“ vlasů

Toužíte po změně účesu, ale z různých důvodů nechcete podstoupit barvení? Poradíme vám, jak si pohrát s vaším přírodním odstínem pouze pomocí toho, co najdete na zahrádce a v kuchyni. Máte zničené vlasy z posledního barvení nebo ze stálého žehlení? Nechcete si n


Toužíte po změně účesu, ale z různých důvodů nechcete podstoupit barvení? Poradíme vám, jak si pohrát s vaším přírodním odstínem pouze pomocí toho, co najdete na zahrádce a v kuchyni.

Prirodni barveni vlasu 150892245

Máte zničené vlasy z posledního barvení nebo ze stálého žehlení? Nechcete si na vlasy patlat chemické barvy? Netoužíte po příliš výrazné změně? Pokud jste na jednu nebo více z otázek odpověděla ano, pak jsou naše tipy určené právě pro vás. ZesvětlováníPrirodni barveni vlasu 157006291 Zesvětlení vlasů pomocí rostlin nebo různých jiných surovin je nejúčinnější na světlých, blond vlasech. Máte-li tmavé vlasy, nepočítejte s radikální změnou, pouze z lehkým zesvětlením nebo nádechem. Bude-li třeba, opakujte proceduru co nejčastěji a vystavujte vlasy slunci.

Melír pomocí citronu

Melír v tmavších vlasech bez peroxidu či barev? I to je možné. Vymačkaná citronová šťáva to zařídí. Dvakrát až třikrát týdně namočte prameny do citronové šťávy a vystavte vlasy tak na dvě, tři hodiny přímému slunci. Poté je pečlivě umyjte a ošetřete kondicionérem, protože kyselina v citronové šťávě může být agresivní a vlasy vysušovat. Prirodni barveni vlasu - 4 Další alternativou je pak vytvořit směsici z panenského olivového oleje, medu a citronu, která je o něco účinnější a zároveň vlasy regeneruje, zato se hůře vymývá.

Světlejší vlasy s heřmánkem

Čerstvě natrhaný či sušený heřmánek poslouží k výrobě silného odvaru, kterým pak zalijete vlasy a necháte působit cca hodinu v ručníkovém zábalu. Tento odvar pak nemusíte vymývat, protože krásně vlasy provoní a pokud je nezesvětlí, tak jim dodá minimálně lesk a potřebné živiny a ošetří pálivou a svědivou pokožku.

Prirodni barveni vlasu - 5

Zvýraznění (ztmavení) barvy

Hnědé vlasy z bylinkové zahrady

Nejznámějším trikem, jak vlasy ztmavit a podpořit jejich zdraví, je odvar z mladých kopřiv. Stejně dobře ale působí i odvar z lístků šalvěje, který se dá kombinovat s malinovými listy. Někdo doporučuje i rozmarýn, nicméně tahle varianta více méně jen podpoří přirozenou barvu, velké proměny se nedostaví ani po pravidelném používání. Prirodni barveni vlasu - 3

Bezinkový zábal pro černé vlasy

Tři až čtyři hrsti plodů bezinky zalijte vařící vodou, po odstátí a vylouhování je rozmixujete a směs nanesete na vlasy. Tam ji necháte v ručníku působit cca hodinu a půl.

Černý čaj a káva jako barva na vlasy?

I to je možné. Velmi silný černý čaj vlasy dočasně obarví na tmavší odstín. Stejný efekt by měla mít i káva, která by měla dodat i trochu načervenalý nádech, nicméně pak ale budete den či dva vonět jako obchod s kávou, takže je nutné zvážit plusy i mínusy téhle metody. Text: Natalie K., Foto: weheartit.com