Na dovolenou do Turecka

Na dovolenou do Turecka

Vybírat dovolenou není žádná legrace. Z množství destinací, které se nabízejí, je mnohdy těžké vybrat, Každá nabízí něco malinko jiného, co hovoří právě pro ni. Turecko je ale tak trochu od každého něco. Pokud tedy ještě stále hledáte, můžete zkusit právě tuto ná


Vybírat dovolenou není žádná legrace. Z množství destinací, které se nabízejí, je mnohdy těžké vybrat, Každá nabízí něco malinko jiného, co hovoří právě pro ni. Turecko je ale tak trochu od každého něco. Pokud tedy ještě stále hledáte, můžete zkusit právě tuto nádhernou zemi.

akvila02

Důvodů, proč je Turecko vynikající dovolenkovou destinací se najde množství. Jsou to památky rozeseté po celé zemi a pokrývající vše od antiky, přes byzantské období a středověk až po novověké zajímavosti. Do Turecka se ale můžete vydat také za plážemi azurovým mořem, nákupy nebo příjemnými lidmi. To všechno na váš čeká na "atraktivní dovolená Turecko"  Navíc poznáte odlišnou kulturu.

Turecká riviéra

Pro Čechy nejvíce dostupným letoviskem je právě "Turecká riviéra zájezdy", která se rozkládá v zátoce mezi městy Kumluca a Anamur. Rozkládá se tu několik oblastí, které patří mezi turisticky vyhledávaná místa, ať už se jedná o Alanyi, Kemer, Belek nebo Antalyi. Kam se tedy vydat?

akvila03

Nejznámější jsou pravděpodobně letoviska Alanya a Antalya. Alanya je novější letovisko, které se pyšní především krásnými plážemi zakončenými útesem se starou pevností a moderními obchody. Je tak skvělým místem pro mladé návštěvníky. Antalya je naproti tomu zavedenější a rozkládá se kolem starého města. Pokud chcete při své dovolené také poznávat, procházet se starými křivolakými uličkami a nakupovat na tradičních bazarech, zkuste to raději v Antalyi. Za velice luxusní je pak považováno letovisko Belek. Je tvořeno lukrativními hotely pro náročnější klientelu. I "last minute Turecko levně" do této oblasti je poměrně dražší. Dalším zajímavým letoviskem Turecké riviéry je Kemer, což je bývalá rybářská osada, která ale dnes již vyspěla v příjemné městečko s lázněmi, hotely a turistickými atrakcemi. Z Turecka si pak určitě zkuste odvézt něco koženého, zlatého nebo třeba typické oko Fátimy, které může mít nespočet podob, od přívěšku na krk až po korále na ubrusu.