Jak se zbavit otravných škůdců?

Jak se zbavit otravných škůdců?

Nevítaní hosté v domě dovedou být velmi obtížní a chceme se jich zbavit co nejdříve. Nemusíme však hned sahat po chemických bombách. Osvědčenými domácími prostředky dokážeme havěť vyhnat také.   Mravenci Pokud po bytě rozmístíme hřebíček, mravenci většinou


Nevítaní hosté v domě dovedou být velmi obtížní a chceme se jich zbavit co nejdříve. Nemusíme však hned sahat po chemických bombách. Osvědčenými domácími prostředky dokážeme havěť vyhnat také.

hospodynka 179043029

 

Mravenci

Pokud po bytě rozmístíme hřebíček, mravenci většinou prchnou raději sami. Mravenci mají rádi také prášek do pečiva a žerou ho, krmí jím i své potomstvo. Způsobí to u nich prasknutí krunýře. Účinnou nástrahou na mravence je také sirup, nebo medová voda na plochém talíři. Mravenci, kteří se nachytají, následně uhynou.

Mouchy4home.cz

Samozřejmě tím nejúčinnějším prostředkem proti mouchám je okenní síť proti hmyzu. Pokud síť nemáme, můžeme použít misky s octem, nebo sáčky s levandulí, které rovněž mouchy odpuzují, ovšem ty se musí denně obnovovat. Dalším prostředkem jsou také vůně – bazalky, rajčete, máty peprné, nebo levandule. Dávejte přednost modré barvě, protože zrovna této barvě se mouchy vyhýbají. Pokud položíme na okenní parapet pomeranče protkané hřebíčky, mouchy pak do bytu nevlétnou. Navíc to poslouží i jako pěkná dekorace do bytu, či do domu.

Myši

Než použijeme drastickou pastičku, můžeme na vyhnání myší použít buď mátu peprnou, nebo květy heřmánku. Stejný účinek má také terpentýn, kafr, nebo mátový olej.

Moli

Moly spolehlivě zaženou malé pytlíky sušené kůry z citrusových plodů, nebo hoblin cedrového dřeva. Oblečení je potřeba pravidelně vyklepávat. Moli se totiž neusazují v oděvech, které se často nosí, a manipuluju se s nimi. Pokud nám potravinový moly napadnou zásoby potravin, je potřeba je okamžitě zlikvidovat a skříňku poté vymýt octovou vodou.

prozeny.blesk.czVosy

Vosy okamžitě odletí, když ucítí vůni zahřátého octa. Účinné jsou také plátky citronu protkané hřebíčky. Vosí pastí se stane láhev s úzkým hrdlem (např. plastová), kterou naplníme cukrovým roztokem, nebo zředěnou ovocnou šťávou s trochou prostředku na mytí nádobí a octa.