Technologie - nepřítel vztahu?

Technologie - nepřítel vztahu?


Je všeobecně známá pravda, že se technologie vloudila do prakticky každé části našeho života, a už si bez ní život neumíme ani představit. Někdy ovšem máme sklon přehánět, a neuvědomujeme si, jak nás ovládá, klade nám podmínky a překážky, a vystavuje nás rizikům.

Ačkoli věříme, že nám slouží a usnadňuje mnoho činností, ve skutečnosti jsme to my, kdo jí sloužíme. Pomyslete jen na to, kolik lidí často nezodpovědně používá mobil za volantem, kolikrát nás vyruší na ulici někdo, kdo hlasitě telefonuje, nebo lidé, kteří stojí na nejfrekventovanějším místě uprostřed ulice, a píší zprávy. Ve vlaku, na letišti, v restauraci – lidé na místo, aby komunikovali se svojí společností, věnují se komunikaci přes mobily a tablety. A neuvědomujeme si, že nám technologie může dokonce zničit vztah. Ve světě vznikají mnohé studie, které analyzují vliv technologií na společnost, na mezilidské vztahy, na práci a především vztah mezi technologií a intimními vztahy, a výsledky jsou velmi alarmující.

Společnost Meredith’s Parents Network publikovala studii, ze které vyplývá, že 12% žen používá svůj mobil, zatímco tráví milostné chvíle s partnerem, a dokonce 21% přiznává, že používá mobil dokonce i ve vaně. Ale ani muži nejsou nijak pozadu. Jiný průzkum, tentokrát ve Velké Británii odhalil, že 30% mužů považuje za úplně normální zvedat zvonící mobil během milování, a tvrdí, že museli přijmout důležitý hovor ve chvíli intimních hrátek.Nepřekvapí nás proto, že jiný průzkum, který vytvořila společnost Harris Interactive, přinesl zprávu, že 1 člověk z 5 se v posteli, namísto mazlení a romantiky, jen tak znenadání začne kontrolovat svůj smartphone.