Hudební zábava pro vaše ratolesti

Hudební zábava pro vaše ratolesti

Děti od útlého věku hudbu a všechno s ní spojené milují. Posloucháte-li častěji jedno album, můžete si třeba povšimnout, že si i malé miminko vybere oblíbenou píseň, a když ta přijde na řadu, začne „tancovat“ nebo se směje. Hudební aktivity jsou důležité i pro sp


Děti od útlého věku hudbu a všechno s ní spojené milují. Posloucháte-li častěji jedno album, můžete si třeba povšimnout, že si i malé miminko vybere oblíbenou píseň, a když ta přijde na řadu, začne „tancovat“ nebo se směje.

deti 156280220

Hudební aktivity jsou důležité i pro správný rozvoj dítěte a tak hry a aktivity, které s melodiemi a rytmem souvisejí, nesmí ve vaší domácnosti chybět!

Tancujeme!

Pusťte veselou hudbu a zatancujte si s dětmi. Nesnažte se je učit jakékoli kroky či pohyby, každé zmítání, poskakování a rozhazování rukama je skvělým fyzickým cvičením. Děti se pobaví, vybíjí trochu energie a naučí se vnímat muziku.

Klasické říkankové a písničkové hryHudebni zabava pro vase ratolesti - 12

Kolo kolo mlýnský, zlatá brána otevřená… Vzpomínáte si na tyto tolik oblíbené dětské hry? Za zpěvu jednoduché melodie nebo odříkávání krátké básničky skupinka dětí hraje nenáročnou společenskou hru. Takové hry bývají stále častěji v době elektronických hraček opomíjeny a je to škoda.

Rocková kapela

Sestavte si rodinnou kapelu! Ne, nelekejte se předčasně. Nemusí jít o drahé nástroje, co takhle hrnce a vařečky, plechovky a štěrchátka vyrobená z kindervajíček? Dětská představivost z těchto obyčejných předmětů udělá profesionální hudební náčiní a rachot, který budou moci způsobit, je bude zaručeně bavit. (Jen si napřed pořiďte špunty do uší.)

Kdy dát dítě na nástroj?

Chtěla byste syna či dceru přihlásit do hudební školy, aby se naučil/a hrát na nějaký hudební nástroj? Než tak uděláte, měla byste se zamyslet nad několika kritérii, například zda je vaše dítě dostatečně vyspělé. Některé děti zvládnout udržet soustředění už ve čtyřech letech,  některé až v sedmi nebo osmi. Máte-li v rodině hudební vlohy, není od věci dát dítě hrát už v 4-5 roce života, většina profesionálních hudebníků začínala v tomto věku. Vybírejte také nástroje, které nejsou pro vaše dítě příliš fyzicky náročné. Učitelé by vám ve výběru měli poradit a pomoci. Text: Natalika K., Foto: weheartit