Povlečení a další ložní prádlo – rady a tipy

Povlečení a další ložní prádlo – rady a tipy

Povlečení i další textilní vybavení domácnosti je důležitou součástí našich životů, aniž si to vůbec uvědomujeme. Jejich výběru je proto nutné věnovat pozornost. V oblasti ložního prádla lze sehnat velké množství různých výrobků, které se liší barvami, stylem,


Povlečení i další textilní vybavení domácnosti je důležitou součástí našich životů, aniž si to vůbec uvědomujeme. Jejich výběru je proto nutné věnovat pozornost.

Bonatex2

V oblasti ložního prádla lze sehnat velké množství různých výrobků, které se liší barvami, stylem, materiálem, ale rovněž pořizovací cenou. Je pochopitelné, že každému vyhovuje něco jiného, přesto zde máme několik tipů a rad týkajících se ložního prádla i dalších textilií.

Povlečení z různých materiálů

Nabídka povlečení je k dnešnímu dni skutečně pestrá. Jednou z tradičních variant je bavlněné povlečení, které má díky měkkosti, prodyšnosti či ceně stále co nabídnout. Jeho nástupcem je potom povlečení z bavlněného saténu, které vyniká hebkostí a je příjemnější na dotek. Povlečení bavlněný satén je na druhou stranu o něco dražší. K nejlevnějším naopak patří krepové povlečení, přesto jistě i mezi ním naleznete překrásné kusy (pokud nevěříte, přesvědčte se zde). Dražší je potom Jersey povlečení, které je nicméně velmi kvalitní.

Froté a Jersey prostěradla i přikrývky a polštáře

Rovněž v oblasti dalšího ložního prádla je rozhodně z čeho vybírat. Můžete si tak pořídit velmi příjemná froté prostěradla či Jersey prostěradla, ale Vaší pozornosti by neměly uniknout ani výrobky z bavlny, saténu nebo bambusu. A samozřejmě nelze v žádném případě opomenout ani přikrývky a polštáře, které při správném výběru rovněž zaručují kvalitní spánek.

Ručníky a osušky – kvalita i v koupelně

Nejen ložní prádlo Vás ale může dostat svou měkkostí. Ručníky a osušky by měly být rovněž příjemné na dotek, což platí zejména pro používání u dětí. V dnešní době přitom můžete svým ratolestem pořídit celou řadu ručníků a osušek s jejich oblíbenými hrdiny, takže se koupání rázem stane zábavou.

Levné povlečení ve výprodeji – nakupte chytře!

Ačkoli se oblast ložního prádla a dalších textilií do domácnosti neřadí mezi nejdražší, rozhodně neuděláte chybu, pokud budete sledovat jeho výprodej. Jersey či bavlněná prostěradla, prostěradla z bavlněného saténu, stejně jako froté prostěradla, přikrývky a polštáře i ručníky a osušky totiž takto můžete sehnat mnohem levněji!