Hudba na svatbě

Hudba na svatbě

Svatební den patří k těm nejdůležitějším ve Vašem životě a samozřejmě Vám záleží na tom, aby všechno probíhalo tak, jak má. K tomu také zajisté patří svatební večírek pro rodinu a přátele. Jak vyčarovat správnou atmosféru? Je tu Váš den D a vše musí být


Svatební den patří k těm nejdůležitějším ve Vašem životě a samozřejmě Vám záleží na tom, aby všechno probíhalo tak, jak má. K tomu také zajisté patří svatební večírek pro rodinu a přátele.

Zuzana Scharf3

Jak vyčarovat správnou atmosféru?

Je tu Váš den D a vše musí být perfektní. Ovšem to by nebyl svatební den, aby šlo vše jako po másle, mohou se totiž objevit hluchá místa, čekání na strýčka, na oddávajícího, čekání na dort… Ideálním zaplněním takovýchto míst a nevyhnutelných momentů je právě hudba.

Zuzana Scharf1

V první řadě si zvolíte hudbu ke svému svatebnímu pochodu. Budete přísně konzervativní a budete se vznášet na romantických vlnách Mendelssohna, nebo Wagnera? Nebo budete jako jedna moje kamarádka, která si nechala zahrát písničku od Terezy Kerndlové Schody z nebe? Nejedná se ovšem jen o samotný počáteční pochod, i během obřadu Vám budou pouštět reprodukovanou hudbu. A Vy si také můžete vybrat. Záleží opravdu jen na Vás, na Vašem vkusu a na Vaší náladě. Je to Vaše svatba, tak pečlivě vybírejte.

Zuzana Scharf5

Pro inspiraci

  • Z těch klasických pravděpodobně nejoblíbenější svatební pochod je Svatební pochod ze Snu noci svatojánské od F. Medelssohna – A Midsummer Night´s Dream – Wedding March.
  • Hned na druhém místě je nádherný Svatební chór z opery Lohengrin od  Richarda Wagnera – Wagners´s Bridal Chorum .
  • Nihoho jistě neurazí ani Grand March od Giuseppe Verdiho z opery Aida.
  • Jistě nesmí chybět ani Beethowenova óda na radost – tedy pokud Vám nebude vadit, že se současně jedná o Evropskou hymnu.
  • Hodit se bude určitě i Vivaldiho Primavera.
  • Nádhernou melodií, která bezesporu patří k obřadu, je Bachova Ave Maria.Zuzana Scharf2

Co pouštět na svatební hostině?

Novomanželům by měli hrát písně, které jim něco říkají, ke kterým mají citový vztah, prostě takové, které se jim líbí. Přesto při vstupu novomanželů ke svatebnímu stolu by jim mělo zaznít něco opravdu romantického. Například od Elvise Presleyho Love Me Tender, nebo Only you, nebo od Celine Dion My Heart  Will Go On.  Text: Mgr. Lucie Bönischová, Foto: Zuzana Scharf