Stylový a hudební koutek: Florence Welch

Stylový a hudební koutek: Florence Welch

Úspěšná a bezpochyby velice talentovaná zpěvačka Florence Welch z britské indie skupiny Florence and The Machine je již několik let stálicí mezi špičkami světové hudby, je však také velkou fanynkou módy a svůj osobní styl trendům ráda přizpůsobuje.


 

Něco málo o Florence

Florence vyrostla do rodiny novinářů a vysokoškolských profesorů. Od malička ji to však velmi táhlo k muzice, stejně jako jejího bratra.  Ač i přes dyslexii a dysgrafii měla ve škole dobré výsledky, říká se, že byla ve škole často trestaná, když začala v hodinách z ničeho nic zpívat. Po vysoké škole se vydala na cestu hudební kariéry naplno, spolu s kamarádkou a několika dalšími muzikanty založila skupinu Florence + The Machine,  a od roku 2006, kdy se událo první vystoupení, se do současné doby vypracovala do špičky nejen britské hudební scény.

 

HUDBA

Florence and The Machine je kapela známá krásnými, neohranými melodiemi a promyšlenými texty. Florence Welch, jakožto hlavní zpěvačka, má krásně medově zabarvený hlas s poměrně velkým rozsahem a většina písní jsou podle mnoha kritiků i fanoušků doslova pohlazením pro duši (a uši).

 

Styl a móda

Během posledních let je Florence Welch uznávaná nejen jako hudební umělkyně, ale také jako módní ikona. Na vystoupeních a červených kobercích na ní můžeme vidět nádherné večerní šaty a róby od předních světových návrhářů, přičemž ráda nosí šaty s volnými rukávy nebo bohatými sukněmi, stejně tak jako různé vzory a výšivky. Florence je dobrá kamarádka Blake Lively a podle vlastních slov se v módě navzájem velmi ovlivňují. V civilu se Florence obléká ráda v retro stylu, například do vypasovaných sukní a šortek či bohatých kabátů a kožíšků.

 

Vlasy a líčení

Čeho si na této zpěvačce všimneme hned, je krásná červená barva vlasů (zajímavostí je, že Florence je původně bruneta). Její účes většinou zahrnuje kadeře nebo jednoduché drdoly a velmi ráda nosí klobouky. Líčení je v kontrastu s výrazností vlasů velmi střídmé, na co ale Florence nedá dopustit, je výrazná barevná rtěnka.

 

 

Text: Natalie K