Extrémní těhotenské chutě

Extrémní těhotenské chutě

Pokud si myslíte, že mezi nejpodivnější chutě patří střídající se chutě na sladké, slané a kyselé, pak jste daleko od pravdy. Často se nastávající maminky budí s půlnočním hladem, avšak hormony si s nimi umí pohrát ještě víc, například tak, že dostanou chuť na kou


Pokud si myslíte, že mezi nejpodivnější chutě patří střídající se chutě na sladké, slané a kyselé, pak jste daleko od pravdy. Často se nastávající maminky budí s půlnočním hladem, avšak hormony si s nimi umí pohrát ještě víc, například tak, že dostanou chuť na kousek křídy či uhlí.

tehotenske chute 166132487

Je libo kousek půdy?

Proč si nezobnout kousek hlíny či mokrého bahna? Alespoň nejedna těhotná vám řekne, že právě půda je to, co by si daly k snídani nejradši. Jiné dají přednost například mokrému písku.

Vůně i chuť barvy

Možná vás i vaše partnerka nutí k vymalování dětského pokoje, ovšem nemusí to být nutně spjaté pouze s nedokončenou prací, avšak právě čerstvě natřená zeď mnoho těhotných láká. Nejde jen o vůni, ale i o chuť a nejedna žena se neudržela a zeď olizovala. V tomto případě mohou však toxické látky z barvy poškodit plod, zkuste tedy svoje chutě směřovat jinam.

tehotenske chute 157407177

Křída nebo raději uhlí

Jedla jste v dětství křídu? Touha ochutnat ji vás může znovu přepadnout v době těhotenství, avšak signalizuje, že vám chybí některé živiny. Musíte cítit nebo dokonce ochutnávat uhlí? Pak vašemu tělu chybí minerály a potraviny bohaté na železo. Měla byste se poradit s lékařem a okusování křídy či uhlí se vyhnout. Často mají těhulky pocit, že požívám výše zmíněných věcí, uklidní svoje ranní (či celodenní) nevolnosti. Pokud je však skutečně konzumují, jedná se o poruchu příjmu potravin a je nutné vyhledat lékaře. Hormony si s námi mohou pohrávat a pořádně nás pozlobit, avšak je nutné zachovat si zdravý rozum a rozeznat, co ještě sníst můžeme a co již nikoliv. Text: Jana Čechová