Maluji a miluji svou rodinu

Maluji a miluji svou rodinu

Herečka a malířka Bára Srncová je ze slavné rodiny, maminka Emma je známá výtvarnice a dříve též herečka, v Černém divadle Jiřího Srnce, což je Bářin tatínek. Bára byla 20 let Alenkou v říši divů ve hře Černého divadla Panoptikum „Aspekt of Alice“. Kde se jí ve světě líbilo a co tam úžasného zažila?


 

šťastná_maminka

Krásné byly zájezdy do Španělska a Itálie, jižní národy jsou spontánnější a lidé se tam  chovají opravdu jako děti. Chtějí vás obejmout, oči rozzářené, úsměv na tváři, radost pohledět. Nezapomenutelná byla Indie, kde nás vítali s náhrdelníky živých květů, (zajímavé bylo, že ženy je předávaly ženám a muži mužům). Poprvé jsem tam ale viděla, jak neuvěřitelné rozdíly mohou být v životní úrovni – na jedné straně koupelny s kohoutky ze zlata, zdi vykládané drahokamy, všude sluhové a o kousek dál, za vysokou zdí, matka s malými dětmi živořící v papírové krabici. Člověk nevěří svým vlastním očím. Indie na mne zapůsobila asi nejvíc.

V jakých situacích si dnes připadáte jako Alenka v říši divů? Politika je pro mne „říše divů“, je velice těžké se v ní orientovat…

Kterou divadelní nebo filmovou roli jste si doslova užívala? Hrála jsem v divadle v Karlových varech, v Divadle Panoptikum a Ta Fantastika, v seriálech Bylo nás pět, To jsem z toho jelen, ale Boženka z Případů detektivní kanceláře Ostrozrak, to byl asi můj největší herecký úkol, který jsem si s radostí užívala.

V seriálu Policejní pohádky strážmistra Zahrádky jste představovali zamilovanou dvojici s Petrem Rajchertem (herec a muzikant) - a láska vás zasáhla i v civilu. Jenže, on byl ženatý, vy vdaná. Bylo těžké zpřetrhat původní pouta? Rozvod je vždy nepříjemný, ale jsem zastáncem toho, že člověk by neměl žít ve lži a když něco nefunguje, je lepší se rozejít.

Pro vás to po rozvodu znamenalo mít dceru Emmu ve střídavé péči s jejím švédským otcem. Jaké byly začátky? A co si o tom myslíte vy a Emma s odstupem času? Rozešli jsme se, ale nechtěla jsem, aby Emma přišla o otce, myslím, že pokud je to možné, dítě by mělo vyrůstat tak, aby na něho i potom měli vliv oba rodiče. Vždyť, kdo vás bude mít na světě nejraději a vždy vás vyslechne? Máma a táta.

ples_já_a_E.

Proč jste se s Petrem vzali po 5 letech? A jak žijete dnes? Tak nějak nastal čas, byla to nádherná sešlost přátel u nás na zahradě, posvěcená naším slibem a vstoupením do svazku manželského. Žijeme šťastně a doufám, že to bude až, jak se říká: „dokud nás smrt nerozdělí…“

Koho z vás teď čekají nějaké zajímavé role? Petra čeká premiéra filmu Bella Mia. Režie a kamera skvělý Martin Duba a scénář podle pravdivého příběhu napsal Marek Epstein. Přijďte se podívat do kina. Petr hraje „záporáka“, tak jsem zvědavá. Mně na herectví teď moc času nezbývá, věnuji se rodině a malování.

Vaše obrázky na www.srncova.cz jsou, stejně jako ty maminčiny, nepřehlédnutelné. Máte ještě nějaké další koníčky? Cvičím jogu a taiči. Malování je moje velká láska, ale času opravdu moc není. Věřím, že nastane doba, kdy budu malovat víc. V hlavě mám obrázků spoustu, teď jen přenést je na plátno!

Vedete internetový obchod mamince, výtvarnici Emmě Srncové. Co to obnáší? Ano, starám se mamince o internetový obchod, lidé k nám chodí do atelieru pro obrázky nebo jim posílám balíčky poštou na dobírku. Také zařizuji výstavy. Je to hodně práce, ale baví mě to. Jsem šťastná, když můžu vším co dělám, rozdávat lidem kolem sebe radost.

 

Text: mir