Rozpoznejte, když se blíží nemoc

Rozpoznejte, když se blíží nemoc

Lidová moudrost praví: Když je člověk připraven, není ohrožen. A to vrchovatě platí právě u nastupujících onemocnění, která nám právě na podzim často klepou na rameno. Čím dříve zachytíte signály, že něco není v pořádku, zpravidla tím účinněji se lze přicház


Lidová moudrost praví: Když je člověk připraven, není ohrožen. A to vrchovatě platí právě u nastupujících onemocnění, která nám právě na podzim často klepou na rameno.

nemoc 155675344

Čím dříve zachytíte signály, že něco není v pořádku, zpravidla tím účinněji se lze přicházející chorobě bránit, či alespoň zmírnit její průběh a zkrátit případně dobu, po kterou vás obtěžuje.

Signály těla

K obvyklým a nejčastějším signálům, jimiž lidský organismus varuje, že je napaden zákeřnými viry, řadíme únavu, celkovou vyčerpanost, bolesti hlavy či kloubů a malátnost. Nezřídka tyto projevy však ignorujeme, nebo reagujeme naprosto nevhodně. Vezmeme si něco pro „povzbuzení“, například energetický nápoj, uvaříme kávu a podobně. To, co je povzbudivé v jiných situacích, nemá však v konfrontaci s viry příliš nadějí na úspěch. Pozorujeme-li tedy, to s jakou energií a lehkostí, či naopak problémy, zvládáme své běžné denní úkoly, můžeme leccos zjistit i o tom, jak na tom zrovna jsme po zdravotní stránce. A pokud by se náhodou jednalo o planý poplach, nic se neděje, takový zvýšený preventivní přísun přírodního vitamínu C, či zázvorový čaj s citrónem, rozhodně neublíží.

Jak reagovat?

Máte-li tedy podezření, že se o vás pokouší nachlazení, viróza, či obdobný nezvaný podzimní host, neváhejte a konejte. Především se zbytečně nevyčerpávejte. Tělo vám samo naznačuje, co potřebuje. Dopřejte mu ihned dostatek odpočinku a spánku. Blahodárný vliv spánku je velmi často podceňován, přitom velmi často pomáhá při řadě onemocnění. Bylinné čaje můžete připravit také ihned, v každé lékárně vám poradí, co vybrat z dnes již bohaté nabídky. Citron a med do čaje nejen pomohou, ale také dobře chutnají. Zázvorový čaj si v poslední době získává právem rostoucí oblibu. Pokud jste jej ještě nezkusili, máte o tip navíc.   miž