Domky pro ptáčky – nebo skutečné vily?

Domky pro ptáčky – nebo skutečné vily?

Určitě jste už někdy viděli na něčí zahrádce malý domek pro ptáčky s krmítkem a stříškou. V poslední době totiž začíná oblíbenost domečků pro ptáčky pomalu ale jistě vzrůstat. Mnoho lidí si na „chování“ ptáčků dokonce zakládá natolik, že se vyrábí speci


Určitě jste už někdy viděli na něčí zahrádce malý domek pro ptáčky s krmítkem a stříškou. V poslední době totiž začíná oblíbenost domečků pro ptáčky pomalu ale jistě vzrůstat. Mnoho lidí si na „chování“ ptáčků dokonce zakládá natolik, že se vyrábí speciální, luxusní sídla.

Domky pro ptacky - 3

Ptáčkaři?

Založit si celou ptačí vesnici, to už nemusí být žádný problém. Několik firem po celém světě začalo vyrábět krásné dřevěné domky v různých tvarech, barvách a provedeních. A nutno říct, že nic není odbyto. Je libo horská chata, maják, kaple nebo mlýn? Sehnat se dá skutečně skoro všechno. Každý rok se tak do vaší vily může nastěhovat nová ptačí rodinka. Není to však podmínkou, ptáčci si domov na rozdíl o nás lidí nevybírají podle toho, jak bude velký a luxusní :)

Domky pro ptacky - 2

Kolik za ně?

Tyto barevné a do detailu zreplikované skutečné domečky vás podle velikosti vyjdou od dvou do šesti tisíc, takže to není nic moc levného. Chcete-li i přesto na zahrádce postavit domek okřídleným hostům, není nic jednoduššího než si trochu prostší domky sami vyrobit, třeba z kokosového ořechu nebo dřevěných destiček.

Domky pro ptacky - 4

Na co nezapomenout

Do domku, který bude nainstalovaný v klidném a bezpečném prostředí, je dobré přidat ptáčkům nějaký materiál na tvorbu hnízda. Seno, sláma, větvičky, to všechno vaši noví hosté ocení. Nezapomeňte ptáčkům do krmítka také přisypat nějaký ptačí zob, tím je také do nového domova nejrychleji a nejlépe přilákáte. Ptačí zob najdete v každém zverimexu, vyrobit si ale můžete i vlastní. Nechte se inspirovat v naší galerii a užívejte si končícího podzimu! Text: Natalie K., Foto:polyvore.com [gallery ids="15734,15733,15732,15729,15728"]