Báječné nápady, jak si užít pár dní Vánoc

Báječné nápady, jak si užít pár dní Vánoc

Vánoce jsou ty nejkrásnější svátky v roce a opět jsou tady. My v redakci se už nemůžeme dočkat, a proto vás chceme inspirovat báječnými nápady, díky kterým si Vánoce užijete ještě o kapku více, než tomu bylo doposud. Seznamte se s inspirací a nasávejte atmosféru všemi pó


Vánoce jsou ty nejkrásnější svátky v roce a opět jsou tady. My v redakci se už nemůžeme dočkat, a proto vás chceme inspirovat báječnými nápady, díky kterým si Vánoce užijete ještě o kapku více, než tomu bylo doposud. Seznamte se s inspirací a nasávejte atmosféru všemi póry.

pohoda vanoc 101855956

Přípravy na Vánoce  aneb pokud nestíháte, kašlete na to

Dali jste si za cíl, že ještě než tady bude Štedrý den stihnete vysmýčit celý byt, ale prozatím to tak nevypadá? Nevadí, pokud nestíháte vyčistit spáry v koupelně nebo udělat průvan v šatníku, nezoufejte. Do úklidu toho, co jste nestihla, se můžete pustit až po svátcích, tedy lépe řečeno až po Novém roce. Vánoce nejsou o tom, abyste se stresovala úklidem či pečením. Vánoce jsou tady proto, abyste si užili chvíle s rodinou.

Vánoční trhy: Pochutnejte si na křupavém trdelníku, medovině nebo pečených kaštenech

Vánoční trhy se pořádají téměř v každém městě u nás, proto si najděte alespoň během víkendu či Zlaté neděle čas a vyrazte s rodinou nebo s partnerem nasát ono pověstné kouzlo Vánoc. Procházejte se ruku v ruce, všímejte si sváteční výzdoby, líbejte se a mlsejte bez výčitek. Cestou zpátky nezpomeňte navštívit babičku s dědou, budou mít radost, že na ně myslíte. Tip: Pokud máte všechno na Vánoce připravené, neváhejte a vyrazte všichni na vánoční jarmark do zahraničí. Pokud to máte blízko do Německa, vsaďte na Drážďany, máte - li to pár kilometrů do Rakouska,  zamiřte do Vídně ( my v redakci doporučujeme Vánoce u proslulého zámku Schönbrunn, jsou prostě dokonalé). Úžasné je také alpské městečko Mariazell, které je sice dál, než rakouská metropole, ale za to je tam opravdu krásně. Doporučuje se také Salzburg, Linz, Bratislava nebo Budapešť.

pohoda vanoc 188047489

Dodržujte s dětmi tradici

Když se vaším bytem rozhostí klid, využijte jej a sedněte si do křesla s knížkou a šálkem mléčné čokolády, nebo jen tak přemýšlejte, jaké zvyky budete s rodinou o Štedrém dnu dodržovat. Děti se jistě budou báječně bavit a navíc jim připravíte vzpomínky, které budou mít v mysli navždy. Text: Lenka Zelnitiusová