Budujte rodinné vztahy

Budujte rodinné vztahy

Práce a veškeré povinnosti v životě  nás pořádně zaměstnávají, ale i přes všechny žrouty času bychom si měli najít prostor, jak sama pro sebe, tak také pro děti a vašeho muže. Neberte své  nejbližší jako samozřejmost a zpevněte rodinné vazby, všem to opravdu jen a jen


Práce a veškeré povinnosti v životě  nás pořádně zaměstnávají, ale i přes všechny žrouty času bychom si měli najít prostor, jak sama pro sebe, tak také pro děti a vašeho muže. Neberte své  nejbližší jako samozřejmost a zpevněte rodinné vazby, všem to opravdu jen a jen prospěje.

rodinne vztahy158585980

Povídejte si

Děti přijdou ze školy a zabouchnou se v pokojíku a partner v pracovně? Samozřejmě každý z nás potřebuje mít soukromí, ale není nad to, když rodina mezi s sebou komunikuje a to nejen z povinnosti, ale především v  tom dobrém slova smyslu. Tip: U nás doma jsme byli zvyklí si povídat o tom, co z nás ten den  každý zažil a podle mého je to bezvadné, protože dobrá komunikace vede k dobrým mezilidským vztahům. Na tento vzorec chování jsem si zvykla a praktikuji ho i s mým partnerem, držíme se pravidla, že starosti, trable a tajemství postupně nahlodávají vztah.

Dejte najevo emoce a city

Asi si říkáte, že  máte doba puberťáka a ten o žádné emocionální projevy rozhodně nestojí? Přesto vůbec nic nezkazíte, když mu řeknete, že ho prostě máte ráda. Měli bychom se naučit dávat najevo city, a to jak v dobrých časech, tak naopak v těch, kdy máme pocit, že život si s námi nepěkně zahrává. Pamatujte také na to, že emoce nám svět okolo nás obohacují, bez nich by to zkrátka nebylo ono.

Babička s dědou a vaše rodiče

Pokud se vám narodilo miminko, neváhejte a vydejte se na procházku za těmi nejbližšími. Návštěvou potěšíte rodiče i prarodiče, kteří mají dostatek volného času. V tomto věku sami nejvíce touží po rodině a po kouzelných momentech stráveném v kruhu rodinném. V případě, že potřebujete hlídání nebo trochu vydechnout, dopřejte dítěti hlídání pod babiččiným dozorem. Tyto okamžiky si budou v paměti nosit navěky. Tip na dárek pro rodiče: Vytvořte jim nástěnný kalendář s fotografiemi vašich dětí nebo jim založte album, kde jste všichni pospolu. Ničím jiným neuděláte větší radost. Text: L. Zelnitiusová